Ankara-Samsun Hızlı Tren Projesi ihalesi hızlandıAnkara-Samsun Hızlı Tren Projesi ihalesi hızlandı :Samsun Valisi İbrahim Şahin, Ankara-Samsun Hızlı Tren Projesi çalışmalarının daha hızlı olması için ihalesinin 3´e bölündüğünü belirterek, “Projenin ilk 2 ihalesi tamamlandı. Sırada Merzifon-Samsun arasındaki 170 kilometrelik bölüm var. Bu bölümün ihale süreci hızlandırıldı” dedi.

Samsun İl Koordinasyon Kurulu 2017 yılı 2. dönem toplantısı Samsun Valisi İbrahim Şahin başkanlığında Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin, Ankara-Samsun Hızlı Tren Projesi hakkında bilgilendirme yaparken, proje çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Ankara-Samsun Hızlı tren çalışmasında proje ve ihale sürecinin hızlandırılması amacıyla 3’e bölündüğünü dile getiren Vali Şahin, iki bölümün proje ihalesinin tamamlandığını belirterek, “Son ayağı olan Merzifon-Samsun arası 170 kilometrelik dilimiyle ilgili proje ihalesi bitti. Projeler bittikten sonra ihaleye çıkılacak. İnşallah Samsun’dan hızlı trene binen vatandaşlarımız Ankara’ya ve bağlantısı olan diğer illere varma şansı olacak.sBizim hedefimiz umarım ki, 2023 yılında Samsun’dan Ankara’ya ve diğer bağlantılı illere hızlı tren ile ulaşırız. Samsun’un taşımacılık konusunda çok şanslı bir yerde olduğunu hepimiz biliyoruz. Çünkü Samsun demir, kara, hava ve deniz yolu olmak üzere dört ulaşım aksını bünyesinde barındıran Karadeniz Bölgesinde tek il, Türkiye’de de dört ilden birisidir. Biz bu ulaşım yollarımızı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor” dedi.

Vali Şahin, konuşmasında Mart 2017 itibariyle, yatırımcı kurum ve kuruluşlardan ve belediyelerden alınan raporlara göre il genelinde bin 11 projenin yürütüldüğünü belirterek, “Bunun 642’si yatırımcı kurum ve kuruluşlarınca, 369’u belediyelerimizce yürütülmektedir. Bu projelerin toplam maliyeti 5 milyar 443 milyon liradır” dedi. Vali Şahin, Samsun’un Tekkeköy ilçesinde yapımı devam eden Lojistik Köy projesinin ise yüzde 50’sinin aşıldığını da ifade etti.

Kaynak : www.samsunhaberhatti.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri1 Yorum

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.