Bakan Dürüst, Amacımız ulaştırma alanında çağı yakalamak

Bakan Dürüst, Amacımız ulaştırma alanında çağı yakalamak :Bakan Dürüst İzmir temasları çerçevesinde TCDD 3’ncü Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, resmi temaslarda bulunmak amacıyla gittiği İzmir’de, İzmir Valisi Erol Ayyıldız ziyaretinin ardından, Devlet Demiryolları 3’ncü Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Bakan Dürüst, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3’ncü Bölge Müdürü Selim Koçbay, TCDD 3’ncü Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Çiçek, Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı 3’ncü Bölge Müdürü Ömer Tekin, Karayolları 2’nci Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu ve TCDD 3’ncü Bölge Müdürlüğü personeli tarafından karşılandı.

İzmir Alsancak’ta bulunan ve tarihi değeri bulunan TCDD 3’ncü Bölge Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen ziyarette, 3’ncü Bölge Müdürü Selim Koçbay, Bakan Dürüst’e binanın tarihi ile ilgili kısa bilgiler verdi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, KKTC İzmir Başkonsolosu İpal Emin ve Bakanlık Müsteşarı Bumin Paşa’nın da eşlik ettiği TCDD 3’ncü Bölge Müdürlüğü ziyareti ile ilgili olarak basına yaptığı açıklamasında, resmi temaslarda bulunmak amacıyla geldiği İzmir’de gerek İzmir Valisi Ayyıldız gerekse de TCDD 3’ncü Bölge Müdürlüğü, Müdür ve Personelleri tarafından çok sıcak karşılandığını belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmişliğinin adeta simgesi olan Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı Devlet Demiryolları 3’ncü Bölge Müdürlüğü’nde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Ziyaretimizin amacı, sizlerin ulaştırma alanındaki tecrübelerinizden yararlanarak, hedeflerimizi ve projelerimizi belirleme noktasında, sizlerin görüş ve önerilerinizi almak, sizlerin bilgi ve deneyimleriniz ışığında, KKTC’deki ulaştırma vizyonumuza katkı sağlayacağı her türlü düşünce ve önerileri istişare etmektir” diyen Bakan Dürüst, amaçlarının KKTC’deki ulaştırma politikalarını ve projelerini çağa uygun alt yapı ve yasal düzenlemelerle güncellemek olduğunun altını çizdi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, mensup olduğu partinin de ana misyonunun, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlü olduğu oranda KKTC Devleti’nin de huzurlu ve geleceğe daha emin adımlarla yürüyebileceği noktasında olduğunu belirterek, “Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’ndeki yenilikler ve gelişmeler, bizleri de heyecanlandırmaktadır, mutlu etmektedir” dedi.

TCDD 3’ncü Bölge Müdürü Selim Koçbay da yaptığı konuşmasında, Bakan Dürüst’ü ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bizler hiçbir zaman KKTC’yi kendimizden ayrı düşünmedik. Bizler bir bütünüz” dedi.

Konuşmaların ardından, TCDD 3’ncü Bölge Müdürü Selim Koçbay tarafından Bakan Dürüst’e, TCDD 3’ncü Bölge Müdürlüğü işleyişi, çalışmaları, projeleri ve hedefleri hakkında bilgileri içeren bir sunum gerçekleştirdi.
karşılıklı hediyelerin takdim edildiği ziyaretin ardından, TCDD 3’ncü Bölge Müdürü Selim Koçbay tarafından Bakan Dürüst’e, demiryolları çalışanlarının tarih simgesi olan köstekli saat hediye edildi.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar