Bursa’daki Uluslararası Yatırımcıların Türkiye’ye Güveni TamBursa’daki Uluslararası Yatırımcıların Türkiye’ye Güveni Tam :Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa’da yatırımı bulunan uluslararası firmaların üst düzey yöneticileri ile kentteki fahri konsolosların katılımıyla ‘Yabancı Gözüyle Bursa ve Türkiye Ekonomisi’ toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda söz alan katılımcılar, kentin ve ülkenin geleceğine güven duyduklarını ifade ederken, BTSO Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener de “Türkiye’ye güvenen yatırımcı her zaman kazanmıştır” dedi.

Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu BTSO, ekonomiye katkı sağlamak adına önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bursa’da yatırımı bulunan uluslararası firmaların temsilcileri ile fahri konsolosların bir araya geldiği toplantı kapsamında yabancı yatırımcılara yönelik Bursa ve Türkiye avantaları görüşüldü. Bursa’nın, ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayan otomotiv, makine ve tekstil sanayi başta olmak üzere önemli yatırımlara ev sahipliği yaptığını belirten BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, “Engin üretim tecrübesi, sermaye altyapısı, nitelikli işgücü, yüksek iş kalitesi ve dinamik girişimci ruhu Bursa’mızı bugünkü güçlü yapısına kavuşturmuştur. Bursa’nın bugüne kadarki başarılarını nasıl ki hep birlikte inşa ettiysek, bundan sonraki hedeflerimize de yine omuz omuza vererek ulaşacağız” dedi.

“GÜVEN ALGISINI BİRLİKTE YÜKSELTECEĞİZ”

Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ inancıyla hem yatırımcıların elini güçlendirmek, hem de yeni yatırımcılara ev sahipliği yapmak için uluslararası lobi gücü olan tüm kişi ve kurumların desteklerini beklediklerinin altını çizdi. Şener, 16 Nisan’daki referandumun ardından güçlü ekonomi, güçlü Türkiye mottosuyla daha da artan bir büyüme performansı yakalayacaklarına inandıklarını kaydetti. BTSO olarak Bursa’daki firmaların elini güçlendirmek ve yeni yatırımlara teşvik etmek adına önemli projeler yürüttüklerini belirten Şener, “Bursa ekonomisinin gerek ihracat gerekse de istihdam alanlarında daha büyük bir sıçrama yakalayabilmesi için en önemli projelerimizin başında TEKNOSAB geliyor. Yeni sanayi devriminin sembolü olan TEKNOSAB’ın temelini önümüzdeki aylarda atacağız. Bursa, TEKNOSAB başta olmak üzere ulusal ve uluslararası yatırımcılar için Türkiye’nin lokomotifliğini üstlenmeye devam edecek” diye konuştu.

ULUSLARARASI YATIRIMCILARDAN BURSA’YA TAM NOT

Toplantıya katılan firmaların üst düzey yöneticileri Bursa ve Türkiye ekonomisi adına değerlendirmelerini paylaştılar.

Componenta Kıdemli Başkan Yardımcısı Pasi Makinen, “BTSO’nun yürüttüğü çalışmaların ve bugün gerçekleştirilen toplantının uluslararası şirketler için çok faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi. Türkiye’nin uluslararası yatırımlar için çok cazip bir bölgede bulunduğunu ifade eden Makinen, “Talep ve önerilerimizin alınması, mevcut ilişkilerin daha da geliştirilmesi noktasında çok önemli olduğunu düşündüğüm bu toplantı için BTSO’ya teşekkür ediyorum” dedi.

BTSO KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR

TOFAŞ Ar-Ge Direktörü Vincenzo Cusolito da gerçekleştirilen toplantının çok verimli geçtiğini belirterek “Ekonomiye katkı sağlayan sektörlerde üreticilerin bir araya geldiği toplantılar oldukça önemli. BTSO, kentteki firmaların ve kent ekonomisinin gelişimi için köprü vazifesi görüyor. Oda’nın çalışmalarını takip ediyoruz, Bursa’ya süreklilik arz eden ve kaliteli katkılarda bulunuyor” açıklamalarında bulundu.

Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp ise Bursa’yı çok sevdiğini ifade ederek “Bursa’daki gelişmelerden oldukça memnunuz. İşimizi büyütmek için şehrimizi de büyütmeliyiz. Bu kapsamda BTSO liderliğinde yapılan toplantılar büyük önem arz ediyor” dedi. Bir araya gelerek fikir alışverişlerinde bulunmanın önemine değinen Rapp, “Ortaya çıkan mesajlar doğrultusunda Bursa’ya ve Türkiye’ye daha büyük katma değer sağlamayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

BTSO’nun Altıparmak Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıya BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener ile birlikte, Oda’nın ‘Bursa İlk 250 Büyük Firma Araştırması’nda sıralamaya giren uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticileri ile Bursa’daki Fahri Konsolosları katıldı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.