İZBAN Selçuk seferleri bu sene başlayacakİZBAN Selçuk seferleri bu sene başlayacak :Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Selçuk halkının bu sene içinde İZBAN konforu ile tanışacağı müjdesini verdi. Arslan ayrıca, Marmaray setlerinin İzmir’e gönderileceğini ve 10 dakika olan sefer sıklığının 6 dakikaya düşeceğini açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Selçuk hükümet konağı temel atma töreninde, milletin desteği sayesinde büyük projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Türkiye’nin her geçen gün büyüdüğünü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının da ülkenin her yerini “dantelle örer” gibi bölünmüş yollarla, hızlı tren yollarıyla, havalimanlarıyla, deniz limanlarıyla ördüğünü hatırlatan Arslan, işin asıl sahibinin ise millet olduğunu aktardı.

Arslan, İzmir’in her yerini bölünmüş yollarla, tünellerle, otoyollarıyla çevirecek şekilde imar ve inşa ettiklerini dile getirdi.

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu’nun da temelini attıklarını anımsatan Arslan, Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla yap-işlet-devret modeliyle kamu kaynağı kullanmadan yapılacak Narlıdere-Çiğli arası Körfez Geçiş Projesi ihalesini bu yıl gerçekleştireceklerini söyledi.

İZBAN PROJESİ

İzmir Büyükşehir Belediyesinin kendi imkanlarıyla yapamadığı İZBAN Projesi’nde iş birliğine gittiklerini bildiren Arslan, Aliağa’dan Tepeköy’e kadar 109 kilometre uzunluğundaki demiryolu hattında şu ana kadar 423 milyon kişinin taşındığına işaret etti.

İZBAN SEFERLERİ 6 DAKİKAYA DÜŞECEK

Selçuk halkının da İZBAN konforuyla bu yıl tanışacağını söyleyen Arslan, “Biz İzmirlinin, Selçuklunun hayatını bir şekilde daha kolaylaştırmak istiyoruz. Şu ana kadar günde 229 seferle 10 dakika aralıklarla İZBAN çalışıyor, İzmirlilere hizmet ediyor.

MARMARAY SETLERİ İZBAN’A GELİYOR

Önümüzdeki ay Marmaray’ın 6 setini buraya kaydırıp sefer sayısını 360’a çıkaracağız, sefer aralığını da 10 dakikadan 6 dakikaya düşüreceğiz. İnşallah Selçuk’a kadar uzadığında siz bunun rahatlığını, konforunu yaşayacaksınız.” diye konuştu.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.