Kadıköy Metroların Merkezi OluyorKadıköy Metroların Merkezi Oluyor :İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. İBB olarak 13 yılda İstanbul’a 98 milyar lira yatırım yaptıklarını, bu yıl da 16,5 milyar liralık yatırım bütçelerinin olduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, “Devlete veya başka bir kuruma günü gelmiş bir lira borcu olmayan bir İstanbul var. Metrolar yapıyoruz. Şehrin altını üstünü bütün çevresini düzenliyor ve dünyada bu medeniyet kentinin yeniden ayağa kalktığını göstermeye çalışıyoruz” dedi.

“13 yılda Kadıköy’e siyasi mülahaza gözetmeksizin 3 milyar 300 milyon liralık devasa yatırımlar ve hizmetler yaptık. İnsan olan her yere hizmet götürmeye çalışıyoruz” diyen Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü;

KADIKÖY METROLARIN MERKEZİ OLUYOR

“Sayın Cumhurbaşkanımız belediye başkanlığı döneminde Adalar’a denizin altından su götürdü, biz de denizin altından doğalgaz götürdük. Şu parti bu parti demedik. Kadıköy’de de böyle. Kadıköy-Kartal Metro Hattı, en hızlı biten metro hatlarından biridir. Şu anda Kadıköy’de bir dizi metro hatları buluşması var. Bu buluşma Kadıköy’ü çok daha farklı ve her tarafa erişebilir hale getirecek. Özellikle Dudullu-Bostancı hattı yakında hizmete giriyor. İnşallah Halkalı-Marmaray hattını da birlikte açacağız. Bu hatların çalışması şu anda devam ediyor. Göztepe-Ümraniye metro hattı 2019’da devreye girecek. İncirli-Edirnekapı-Gayrettepe-Sögütlüçeşme hattı var. Bu hat 3 katlı tünelden geçerek Bakırköy’e kadar gidecek ve Söğütlüçeşme hattıyla da birleşecek olan önemli bir buluşma hattı. Zeytinburnu-Kadıköy metro hattı var bu da Gaziosmanpaşa-Eyüp üzerinden gelip Beşiktaş üzerinden geçecek yeni bir hat. Libadiye Caddesi’nde bir tramvay projesi var çalışmaları devam ediyor. Kadıköy-Ataşehir-Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattımız var ki bu çok önemli bir hat. Kadıköy’den Sultanbeyli’ye TEM otoyolunu takip eden önemli bir erişim hattı olarak hizmete girecek.”

Topbaş, Marmaray ve Avrasya Tüneli’nin Kadıköy’ün ulaşım ve erişimine büyük katkı sunduğunu, Devlet Demiryolları’nın 2018 yılında bitirmeyi hedeflediği banliyö hattının da devreye girmesiyle Kadıköy’den şehrin her tarafına hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşma imkanı olacağını ifade ederek, Kadıköy İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ile bu bölgeden denize dökülen atık suları kontrol altına aldıklarını ve denizlerin girilebilir hale geldiğini söyledi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.