MOTAŞ, Otobüs şöförlerine eğitim vermeye devam ediyorMOTAŞ, Otobüs şöförlerine eğitim vermeye devam ediyor :MOTAŞ A.Ş’nin İnsan Kaynakları birimi tarafından organize edilen eğitim kapsamında, gün içerisinde Malatya’nın değişik bölgelerinde toplu taşıma hizmeti yürütürken karşılaşşılan sorunlar ve bu sorunların çözümü noktasında yapılacaklar masaya yatırıldı.

Malatya Trafik Şube Müdürlüğü Eğitim Alanı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitim programında şoförlere slaytlar eşliğinde trafik eğitimi verildi.

Her yıl belirli aralıklarla düzenlenen eğitimlerden biri olan trafik eğitiminde şoförlerin daha kaliteli bir hizmet verebilmeleri için nelere dikkat etmeleri gerektiği vurgulanarak özetle şunlara yer verildi:

Aracınızı kaderiniz değil, bilginiz yönetsin

Taşıdığımız yolcular ekmeğimizi kazanmamıza vesile olan velinimetlerimizdir. Bu nedenle onlara rahat ve konforlu bir seyahat ettirmemiz gerekiyor. Bunun için de her şeyden önce güne artı ile başlamak için zinde kalkmalıyız.

Karşılaştığımız olaylara aklı selimle yaklaşmak suretiyle güne iyi bir başlangıç yapabiliriz.

Belediyeyi temsil ettiğimizden dolayı daha dikkatli ve kurallara uyma konusunda daha hassas davranmalıyız. Tüm gözlerin üzerimizde olduğunu göz ardı etmemeliyiz.

Trafik kurallarında topluma örnek olma konumundayız. Bir kurumu temsil ediyoruz.

Hızın felaket olduğunu unutmamak için aklımızın bir kenarında geniş yer vermeliyiz.

Acele etmemek için zamanında yola çıkmaya özen göstermeliyiz.

Gergin olan sürücünün algı mesafesi düşer ve yaklaşan tehlikeleri zamanında göremez, önlemini zamanında alamaz. Bu nedenle de sinirliyken araç kullanmamaya dikkat etmeliyiz.

Hız yapmak durumunda kalırsak aracın frenlerinin sağlam olduğundan emin olmalı ve fren mesafesini iyi ayarlamalıyız. Hız arttıkça dikkatler dağılır ve kaza riski artar.

Emniyet kemerini mutlaka kullanmalıyız.

Araç kullanırken telefonla konuşmamalıyız. Telefon kullanarak araç kullanan kişi ile 70 promil alkollüyken araç kullanan kişinin dikkat seviyesi aynı düzeydedir.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.