Selçuk halkı İZBAN konforuyla bu yıl tanışacakSelçuk halkı İZBAN konforuyla bu yıl tanışacak :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Selçuk hükümet konağı temel atma töreninde, milletin desteği sayesinde büyük projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Türkiye’nin her geçen gün büyüdüğünü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının da ülkenin her yerini “dantelle örer” gibi bölünmüş yollarla, hızlı tren yollarıyla, havalimanlarıyla, deniz limanlarıyla ördüğünü hatırlatan Arslan, işin asıl sahibinin ise millet olduğunu aktardı.

Arslan, İzmir’in her yerini bölünmüş yollarla, tünellerle, otoyollarıyla çevirecek şekilde imar ve inşa ettiklerini dile getirdi.

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu’nun da temelini attıklarını anımsatan Arslan, Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla yap-işlet-devret modeliyle kamu kaynağı kullanmadan yapılacak Narlıdere-Çiğli arası Körfez Geçiş Projesi ihalesini bu yıl gerçekleştireceklerini söyledi.

İzmir’e yapılan projeler

İzmir Büyükşehir Belediyesinin kendi imkanlarıyla yapamadığı İZBAN Projesi’nde iş birliğine gittiklerini bildiren Arslan, Aliağa’dan Tepeköy’e kadar 109 kilometre uzunluğundaki demiryolu hattında şu ana kadar 423 milyon kişinin taşındığına işaret etti.

Selçuk halkının da İZBAN konforuyla bu yıl tanışacağını söyleyen Arslan, “Biz İzmirlinin, Selçuklunun hayatını bir şekilde daha kolaylaştırmak istiyoruz. Şu ana kadar günde 229 seferle 10 dakika aralıklarla İZBAN çalışıyor, İzmirlilere hizmet ediyor. Önümüzdeki ay Marmaray’ın 6 setini buraya kaydırıp sefer sayısını 360’a çıkaracağız, sefer aralığını da 10 dakikadan 6 dakikaya düşüreceğiz. İnşallah Selçuk’a kadar uzadığında siz bunun rahatlığını, konforunu yaşayacaksınız.” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.