Diyarbakır’da toplu taşımada yolcu kapasitesi yüzde 25 arttıDiyarbakır’da toplu taşımada yolcu kapasitesi yüzde 25 arttı :Yeni aldığı otobüslerle toplu taşıma filosunu genişleten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılının ilk dört ayında yolcu kapasitesini yüzde 25 artırdı.

Daha rahat ve konforlu bir toplu taşıma hizmeti sunmak amacıyla çalışmalarını yürüten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların gidecekleri yerlere rahat bir şekilde ulaşmaları için toplu taşıma araçlarını artırıyor, kent merkezi ve kırsal ilçelerde yeni duraklar oluşturuyor, eski durakları da yeniliyor. Genişletilen ve yenilenen araç filosuyla birlikte sadece şehir merkezinde değil kırsal mahallelere de toplu taşıma hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi, yolcu taşıma kapasitesini yüzde 25 artırdı.

2016 yılının son dört ayında toplam taşınan yolcu sayısı 5 milyon 3534 bin 497 iken, bu rakam 2017 yılının ilk 4 ayında 6 milyon 895 bin 630’a yükseldi.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların toplu taşıma hizmetlerinden daha çok faydalanmasını sağlamak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.