Karamanlılar Devlet Hastanesinden Tren Garına Hangi Yolu KullanıyorKaramanlılar Devlet Hastanesinden Tren Garına Hangi Yolu Kullanıyor :Karamanlılar Devlet hastanesinden Tren garına gitmek için kullandıkları yol oldukça şaşırtıcı.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan bugün Belediye binasında basınla bir araya geldi. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmayı açıklayan Belediye başkanı Ertuğrul Çalışkan, Anket sonucunda vatandaşların geniş yolları kullanmadığının ortaya çıktığını söyledi.

Yapılan ankette Devlet hastanesinden tren garına gitmek için hangi güzergâhı kullanıyorsunuz? Sorusuna verilen cevabın %85’i çarşı merkezini kullandıklarını söylediler. Yani Devlet hastanesinden çıkan bir vatandaş; Yeni sanayi önünden, Belediye binası önünde ve Atatürk bulvarı üzerinden ismet paşa caddesinin aşağısı ve 1. İstasyon caddesini kullanıyor.

Belediye başkanı Ertuğrul Çalışkan, “Vatandaşlarımız çarşı merkezinden gitmesini seviyor. Oysa ki çevre yollarını kullansalar hem çarşı trafiği rahatlar hem de kendileri de daha rahat yolculuk yapmış olurlar. Mesela sanayi kavşağından Emniyet binası önü ve Ereğli kavşağından sola dönseler 1-2 km sonra tren garına rahatça ulaşabilirler.” dedi.

PEKİ, HANGİ GÜZERGÂH DAHA KISA

Her iki güzergâhı hesapladığımız zaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın tavsiye ettiği güzergâh çarşı merkezi güzergâhına göre tam 500 metre daha kısa olduğu ortaya çıkıyor. Trafiğin yoğunluğunu da hesapladığınız zaman çarşı merkezine göre çok daha rahat bir yolculuk yapılabilir.

Karaman Devlet hastanesinden Tren Garına gitmek isteyen bir vatandaş, çarşı merkezini kullandığı takdirde 6.27 km yol katederken, çevre yollarını kullandığında 5.77 km yol katedecek.

Başkanın tavsiye ettiği güzergah (5.77 km)

Vatandaşın tercih ettiği güzergah ( 6.27 km)

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.