KARDEMİR’de Toplu İş Sözleşmesinde Mutlu SonKARDEMİR’de Toplu İş Sözleşmesinde Mutlu Son :KARDEMİR A.Ş. ile Çelik İş Sendikası arasında devam eden ve 2017-2018 yıllarını kapsayan 13. Dönem Toplu İş Sözleşmesi anlaşma ile sonuçlandı.

KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç, Genel Müdür Ercüment Ünal ve diğer yetkililer ile Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Merkez Yöneticileri ile Sendika Karabük Şube Yönetiminin katıldığı oturum sonucunda taraflar masadan mutabakata vararak ayrıldı.

İmzalanan sözleşmeyle, çalışanların saat işçilik ücretlerine;

İlk altı ay için % 8,75,
İkinci altı ay için TÜFE,
Üçüncü altı ay için % 5,
Dördüncü altı ay için % 5

oranında artış yapılmıştır.

Bununla birlikte, imzalanan toplu iş sözleşmesinde sosyal haklarda da ilk yıl için % 16,34, ikinci yıl için TÜFE oranında artış yapılmıştır.

2010 yılında işe alınan ve halen kademeye geçememiş olan işçilerin kademeye geçişleri de, bu toplu iş sözleşmesi sonucunda takvime bağlanmıştır.

KARDEMİR A.Ş.Yönetim Kurulu; sözleşme süreci boyunca her zaman çalışanlarımıza en iyi ücreti vermenin arayışı içerisinde olmuştur. Sendikada uzlaşmacı bir yapıda, sürece katkısını esirgememiştir. Sendika yönetimine bu uzlaşmacı tutumları nedeniyle ayrıca teşekkür ediyoruz.

Sonucunda çalışanlarımızın memnun olacağını düşündüğümüz bir sözleşmeyi daha geride bıraktık. İnanıyoruz ki yapılan ücret artışları, sendika başkanımızın da teyit ettiği gibi çalışanlarımızın daha yüksek performansları ve gayretleriyle faaliyet sonuçlarımıza da yansıyacaktır.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.