Kayseri Ulaşım AŞ’den Hizmet Kalitesi Atağı

Kayseri Ulaşım AŞ’den Hizmet Kalitesi Atağı :Kayseri Ulaşım AŞ Avrupa Birliği’nin EN 13816 Yolcu Taşımacılıkta Hizmet Kalitesi Standardına uyum çalışmalarına yönelik Hizmet Kalitesi Yönetim Standardı ve Sertifikasyon Projesi başlattı.

Halihazırda ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 10002 gibi Kalite belgelerine sahip Kayseri Ulaşım AŞ yeni çalışma ile hizmet kalitesi alanında da çalışmalarına ivme kazandıracak ve bir çok yeni proje gerçekleştirecek. 18 ay sürecek proje kapsamında Hizmet kalitesi yonetim sisteminin kurulması, hizmet taahhutlerinin belirlenmesi ve olcum sistemlerinin tanımlanması en önemli bileşenler olacak. Yolcu memnuniyeti araştırmaları, gizli müşteri araştırmaları, doğrudan performans ölümü, odak grup toplantıları ile müşteri beklentileri, memnuniyet düzeyi ve işletme performansı ölçülecek.

Konuyla ilgili olarak Kayseri Ulaşım AŞ Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu “Hizmet Kalitesi ve Müşteri Memnunitesi birinci önceliğimiz. EN 13816 bu alanda yaptığımız çalışmalarımız için bir çerçeve sunacak ve dünyanın önde gelen işletmeleri ile kendimizi mukayese imkanı sunacak. ‘’ diye konustu.

Paris, Brüksel, Viyana, Madrid, Prag gibi önde gelen bir çok kentin toplu taşıma işletmesinin kullandığı EN 13816 standardı Kayseri’de ilk önce tramvay hatlarında uygulanacak. Standart ilerleyen dönemlerde otobüs hatlarınıda kapsyacak şekilde genişletilecek.

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar