Metro İstanbul’un yetiştirdiği tren sürücüleri bröve alıyorMetro İstanbul’un yetiştirdiği tren sürücüleri bröve alıyor :İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metro İstanbul’un düzenlediği Tren Sürücüleri Eğitim Programı’nın 22. Dönemi tamamlandı. Programı başarıyla bitiren tren sürücüleri düzenlenen törenle brövelerini alacak.

Metro İstanbul’un başarıyla sürdürdüğü Tren Sürücülüğü Eğitim Programı yeni mezunlarını veriyor. 24 Mayıs Çarşamba günü (yarın) düzenlenecek törende 22. Dönem Tren Sürücülüğü Programı’nı başarıyla tamamlayan kursiyerlere bröveleri verilecek. Programda Metro İstanbul Annesi Esin Hanım’ın 22. Dönem Tren Sürücüleri’ne “Anne Nasihatleri” de olacak.

Metro İstanbul’un tren sürücüsü yetiştirme programına katılan adaylar teorik ve uygulamalı dersler aldı. Kursiyerler program kapsamında iş güvenliği, acil durum prosedürleri, sağlık, sürüş teknikleri, trenler, trafik işletimi, mesleki eğitimler ile uygulamalı sürüş teknikleri gibi yoğun bir programdan geçti. Sürüş eğitimleri uzman eğitimciler tarafından teorik ve uygulamalı olarak verildi. Uygulamalı eğitimler gece yolcusuz vagonlarda gerçekleştirildi.

Dört ay süren Tren Sürücüsü Eğitim Programı sonunda kursiyerlere yazılı ve uygulamalı sınavlar yapıldı. Metro İstanbul’un Tren Sürücüsü Yetiştirme Programı yıl boyunca devam edecek.

BROVE TÖRENİ PROGRAMI
YER: Profesör Doktor Âdem Baştürk Kültür Merkezi Konferans

Törenden sonra Metro İstanbul merkezinde sürpriz yolculuk.
TARİH: 24 Mayıs Çarşamba
SAAT: 11.00

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.