Şarköy İlçesinde Nostaljik Tren Projesi’nin Açılışı YapıldıŞarköy İlçesinde Nostaljik Tren Projesi’nin Açılışı Yapıldı : Şarköy Belediyesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yaptığı hizmetler meyvelerini vermeye başladı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin desteklediği Şarköy Belediyesi tarafından Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ortaklaşa yapılan Nostaljik Tren Projesinin açılışı Şarköy Cumhuriyet Meydanında yapıldı.

Şarköy Prestij Caddesinde gerçekleştirilen ve Şarköy Kaymakamı Hamdi Üncü ‘nün yanısıra, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, çevre illerden gelen Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Teski Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Gürcün, siyasi parti temsilcileri ile ve çok sayıda Şarköylü vatandaş katıldığı açılış töreninde konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin bu projeye destek verdikleri için duyduğu mutluluğu dile getirerek ” Şarköy katma değerine katma değer katıyor. Yazın da yüzbinlerce turist en iyi şekilde ağırlıyor. 1 Milyon 200 bin liraya mal olan bu projeyle de daha iyi ağırlamaya devam edecek ” dedi.

2.Mutluluğu yaşadıklarını anlatan Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok “Şarköy için güzel bir proje oldu. 40 Yolcu kapasiteli Tren vatandaşlarımızı sahil bandında yaklaşık 5 km götürecek ve trafiğin rahatlamasına katkı sağlayacak. İnşallah bir daha ki seneye bu tren sayısını 2 ye çıkararak karşılıklı gidiş dönüş yapmak istiyoruz. Tek amacımız vatandaşımıza hizmet etmek” diye konuştu.

Şarköy’ün her geçen gün gelişen bir ilçe olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kadir Albayrak da “Şarköy’e ve diğer ilçelere hizmet etmenin mutluluğu içindeyiz. Şarköy’e daha iyi hizmet verebilmemiz için nüfusunu mutlaka 50 binin üzerine çıkarmalıyız. Yazlıkçıların da kayıtlarını Şarköy’e almasını istiyoruz.” dedi. Başkan Albayrak nostaljik tren projesinin Şarköy’e çok yakıştığını belirtti ve önümüzdeki yıl 2. trenin alınması için destek vereceklerini söyledi.

Öte yandan Fen İşleri Dairesi tarafından yapılacak olan Karadere ve Olukbaşı dere ıslah projelerinin de temeli atıldı. Temel atma töreninde teknik bilgiler veren Genel sekreter Yardımcısı Zeki Gürcün 6 Milyon 785 bin liraya mal olacak olan dere ıslahlarının 180 gün içinde tamamlanacağını söyledi. Gürcün Karadere’nin 1360 metre Olukbaşı’nın da 1400 metre olmak üzere toplam 2760 metre derenin ıslah edileceğini belirtti.

Şarköy’de yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok da kendilerine her zaman destek veren Tekirdağ Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür etti ve bundan sonra da amfi tiyatro ve yel değirmeni projelerini yapacaklarını açıkladı.

Bütün yatırımların Şarköy ilçesine hayırlı olmasını dileyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kadir Albayrak da müteahhit firmadan projenin en iyi şekilde ve en kısa zamanda bitirilmesini istedi. Albayrak ” Şarköy’e hizmetlerimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.