Sefaköy Beylikdüzü Metro Hattı Çed’i GeçtiSefaköy Beylikdüzü Metro Hattı Çed’i Geçti :İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Daire Başkanlığı Raylı Sistem Müdürlüğünün, Şehircilik Bakanlığı’na sunduğu, Sefaköy Beylikdüzü metro hattı Çed sürecini geçti. 1 milyar 865 milyon 80 bin TL yatırımla hayata geçirilecek olan Sefaköy Beylikdüzü metro hattının 4 yılda hizmete açılması planlanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından 1 milyar 865 milyon 80 bin TL yatırımla hayata geçirilecek olan Sefaköy Beylikdüzü metro hattı Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecini geçti.

10 duraktan oluşacak

Proe bedeli 1 milyar 865 milyon 80 bin TL olarak açıklanan Sefaköy-Beylikdüzü Metro Hattı projesi, 4 yılda tamamlanacak. Sefaköy-Beylikdüzü Metro Hattı projesinin başlangıcı, planlanan Yenikapı-Sefaköy Metro Hattı’nın devamı olacak. Yenikapı-Sefaköy Metro Hattı’nın son durağı olan Sefaköy Metro Durağı ile başlayan Sefaköy-Beylikdüzü Metro Hattı 10 duraktan oluşacak ve Tüyap durağı ile son bulacak.

Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Nedir?

Yapılması planlanan projelerin çevreye olabilecek olumlu ve olumsuz etkilerinin belirlenmesinde, olumsuz yöndeki etkilerin önlenmesi ya da çevreye zarar vermeyecek ölçüde en aza indirilmesi için alınacak önlemlerin, seçilen yer ile teknoloji alternatiflerinin belirlenerek değerlendirilmesinde ve projelerin uygulanmasının izlenmesi ve kontrolünde sürdürülecek çalışmalardır.

Çevresel etki değerlendirmesi süreci nasıl işliyor?

Gerçekleştirilmesi planlanan projenin çevresel etki değerlendirmesinin yapılması için başvuru ile başlayan ve Bakanlık tarafından kararın verilmesi ile sona eren süreçtir.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.