TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğüne atamaTCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğüne atama :Türkiye’ nin gözbebeği YHT’ ler TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğüne atanan Veysi Kurt’ a emanet.

1 Mayıs 2013 tarihinde 6461 Sayılı Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında Kanun gereği kurulmuş olan ve 1 Ocak 2017 tarihinde faaliyetlerine başlayan TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğüne Veysi Kurt atandı.

TCDD Taşımacılık A.Ş; Yüksek Hızlı Trenler, Konvansiyonel Yolcu Trenleri ve Kentiçi Banliyö Trenleri, Yük Trenleri ve Feribot İşletmeciliği yapıyor.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü olarak atanan Veysi Kurt kimdir;

1964 yılında Kocasırt’ta (Ömerli/ Mardin) doğan Veysi Kurt, İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1983 yılında mezun olarak, aynı yıl TCDD Genel Müdürlüğü’nde göreve başladı.

TCDD’de sırasıyla Mühendis, Şube Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü, Hareket Daire Başkan Yardımcısı, Hareket Daire Başkanı, TCDD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2006 yılında bir süre TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüttü.

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 10 Mayıs 2016 Tarihinden itibaren vekaleten yürütmekte olan Veysi kurt 13 Mayıs 2017 tarihinde asaleten atandı.

28 yıllık demiryolcu olan Kurt, 2003 yılından sonra öncelikli demiryolu politikaları çerçevesinde yüksek hızlı ve hızlı demiryolu projeleri, blok tren uygulaması, lojistik merkezler başta olmak üzere birçok ilklerin hayata geçirilmesinde üst düzey yönetici olarak görev ve sorumluluk üstlendi.

Başta TCDD Vakfı ve Buz Hokeyi Federasyonu olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yapan Veysi Kurt, evli ve dört çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

Reklamlar1 Comment

  1. veysi beye çalişmalarında baaşarılar dileriz.İnşallah bir uzman hakiki demiryolcu gibi çalışırda ,çalışanlarda huzurlu verimli vede mağdur olmadan çalışırlar

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.