Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Cankesen Sivas’ta

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Cankesen Sivas’ta :Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen ve beraberindekiler Sivas ziyaretinde TCDD, TÜDEMSAŞ, Ulaştırma Bölge Müdürlüğü, Ak Parti İl Başkanlığı ve Eğitim Bir-Seni ziyaret etti.


Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Genel Başkan Yardımcısı Kenan Çalışkan Sivas’da çeşitli ziyaretlerde bulundular. Cankesen’e Sivas ziyaretinde, Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu şube yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri eşlik etti.

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen ve beraberindekiler Sivas ziyaretinde TCDD, TÜDEMSAŞ, Ulaştırma Bölge Müdürlüğü, Ak Parti İl Başkanlığı ve Eğitim Bir-Seni ziyaret etti.

Düzenlenen toplantılarda konuşan Genel Başkan Can Cankesen, Ulaştırma Memur-Senin büyük sorumlulukları vardır. Bu sorumluluğun hepimiz farkında olmalıyız. Ülkede yaşanan Darbe girişimi ve terör olaylarına da değinen Genel Başkan Cankesen “ Cuntanın yaptığı kanlı girişimin, milletin ‘dur’ demesi ve yar vermesi ile amacına ulaşamadan sonlandırıldığını vurgulayarak Milletin kendisine emanet ettiği silahları millete çeviren, milletin üzerine tankları süren ayarı bozuklara millet, haddini bildirmiştir. Bu ülkenin başına çökmeye çalışanlar en büyük tepkiyi görmüştür. Kanlı terör örgütü milli iradeye karşı yaptığı kalkışmanın hesabını ödeyecektir. Göğsünü darbecilere siper eden kardeşlerimiz iyi ki var. Paralel Terör Örgütünün, dış destekli kanlı darbe girişimini millet püskürttü. Teşekkürler Türkiye” diye konuştu.

Cankesen sözlerine şu şekilde devam etti kutuplaşmanın kimseye bir fayda sağlamayacağı aşikârdır. Görünen o ki azim ve kararlılıkla umutsuzluğa kapılmadan yolumuza devam edeceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden birlikten kuvvet doğar sözünü haykırarak bir ve beraber olduğumuzu belirterek herkese kucak açarak kardeşlik iklimini tesis edeceğiz.

Toplu sözleşme sürecinde elde edilen kazanımlar hakkında da bilgiler veren Cankesen sürecin en şekilde değerlendirildiğini alınan kazanımların her geçen yıl daha da artarak katlanacağını söyledi. Genel Başkan ulaştırma hizmet kolunda birçok kazanım elde etmemize rağmen bunları görmezden gelerek bazı çevreler olumsuz algı oluşturmaya çalışılmaktadır. Bizler kazanımları anlatarak bu olumsuz algıyı ortadan kaldırmamız gerekmektedir dedi.

Çalışma hayatında yaşanan sıkıntılar hakkında bilgiler alan Cankesen çözümü konusunda üyelerimizle ve çalışanları ile karşılıklı istişarelerde bulundu.


1 Comment

  1. sn cankesen,çalışanların sorunları ve çözüm önerilerini bölge müdürüne de yazılı olarak vermeliydi..Bölge müdürü de taleplere ilgi göstermezse veya üstlerine aktarmazsa bunun medenice hesabını soran olacaktır..Faal vardıyalı çalışanların çalışma şartları öncelikle düzeltilmeli.

Yorumlar