Diyarbakır’da çevre dostu yeni otobüsler hizmete başladıDiyarbakır’da çevre dostu yeni otobüsler hizmete başladı : Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı içinde çevre dostu doğal gazlı 32 otobüs satın alarak kent merkezi ve ilçelerde vatandaşlara kaliteli ve konforlu ulaşım hizmeti sunuyor. 12 otobüsün vatandaşlara tanıtıldığı şehir turuna katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, vatandaşları selamlayarak ulaşım hizmetinde kaliteyi artırdıklarını söyledi.

Kaliteli, konforlu ve daha rahat bir ulaşım hizmeti için sürekli araç filosunu yenileyen ve genişleten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı başından buyana aldığı doğalgazlı 32 otobüsten geriye kalan 12 tanesini de teslim aldı. İşlemleri yapılan otobüslere ilişkin Bağlar ilçesindeki Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletme Müdürlüğü’nde tanıtım töreni yapıldı. Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla ve Genel Sekreter Muhsin Eryılmaz ile idari birimlerin sorumluları katıldı. Araçları yakından inceleyerek direksiyona geçen Başkan Atilla, ardından otobüslerin şehir turuna katıldı.

‘Ulaşım hizmetinde kaliteyi artırdık’

Otobüslerden vatandaşları selamlayan Başkan Atilla, ulaşım hizmetinde kaliteyi artırdıklarını belirterek, “Otobüsler, Diyarbakırlı hemşerilerimize hizmet verecek. Otobüslerimizin Diyarbakırlılara hayırlı olmasını diliyorum. Allah her türlü kazadan beladan muhafaza eylesin” dedi.

Engelli rampası, ücretsiz internet ve şar üniteleri

90 yolcu kapasiteli çevre dostu otobüslerde, engelliler için rampa bulunuyor. Engelliler ve bebek arabaları otobüsleri rahatlıkla kullanabilecek. Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı yeni otobüslerde ayrıca ücretsiz WiFi ve şarj üniteleri hizmeti de verecek.

Toplu ulaşım sorunu çözme noktasına getirildi

Kent merkezinde 152, ilçelerde 79 olmak üzere 241 adet otobüsle toplu taşıma hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi, yeni aldığı 32 otobüsle kent merkezindeki toplu ulaşım sorununu çözme noktasına getirdi.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.