İETT Ailesi Birlikte İftar YaptıİETT Ailesi Birlikte İftar Yaptı :İETT’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği, bu yıl da çalışanlar ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Yenikapı İBB Şehir Parkı’nda 3 bin kişiye verilen iftarın ev sahipliğini İETT Genel Müdürü Arif Emecen yaptı. Yemeğe İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş, İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, İETT Genel Müdürü Arif Emecen, Genel Müdür Yardımcısı Hasan Özçelik ve Dr. Ahmet Bağış, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, UCLG Genel Sekreteri Mehmet Duman ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İETT çalışanları ve aileleri katıldı.

Başkan Topbaş iftar yemeğinden önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Haremeyn, Hac; Mukaddese Yolculuk” adlı serginin açılışını yaptı. Ardından Yenikapı sahilinde kurulan Ramazan Etkinlikleri Alanını ziyaret ederek Türk el sanatlarının ve asırlık tatların sergilendiği alanı gezdi. Başkan Topbaş, İftar zamanına kadar alanı dolduran vatandaşlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan İETT iftar programı, protokol konuşmaları ve iftar yemeğiyle sona erdi.

Başkan Topbaş: “İETT, İBB’nin yüzüdür”
İftar sonrasında vatandaşlara hitap eden Başkan Topbaş, İETT’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yüzü olduğunu söyledi.

İETT’nin en modern araçlarla İstanbullulara hizmet verdiğini ifade eden Başkan Topbaş, “Bizler Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı döneminde başlattığı yerel yönetim anlayışını devam ettirerek bu zamana kadar geldik” dedi.

Göreve geldikleri günden bugüne İstanbul’a yaptıkları yatırımlar toplamının 98 Milyar olduğunu belirten Başkan Topbaş, “Yaptığımız yatırımların yüzde 55’ini ulaşıma ayırdık” diye konuştu.

Genel Müdür Emecen: “İETT, ulu bir çınardır”
İftar programında bir konuşma yapan İETT Genel Müdürü Arif Emecen, böyle güzel bir akşamda iftar sofrasında İETT’lilerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve “Ulu bir çınar olan İETT, İstanbul için çalışmayı ibadet olarak gören siz gayretli insanların emekleriyle her daim ayakta olacak” dedi.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.