AB Destekli Ulaştırma Projeleri Sirkeci Tren Garı’nda Sergilenecek

AB Destekli Ulaştırma Projeleri Sirkeci Tren Garı’nda Sergilenecek :Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından yürütülen, Ulaştırma Operasyonel Programı (UOP) bünyesinde gerçekleştirilen projelerin fotoğraflarından oluşan sergi, Sirkeci Tren Garı’nda 14-15-16 Temmuz tarihlerinde ziyaret edilebilecek.


Yapılan açıklamaya göre, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından AB desteğiyle hayata geçirilen üç projenin 40 fotoğrafı 14-15-16 Temmuz tarihlerinde ziyaret edilebilecek.

Sergide, toplamda 700 milyon avronun üzerinde yatırım yapılan 415 kilometrelik Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı’nın Rehabilitasyonu ve Sinyalizasyonu Projesi, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın 56 kilometrelik Köseköy-Gebze Kesiminin Rehabilitasyonu ve Yeniden İnşası Projesi ve 378 kilometrelik Samsun-Kalın (Sivas) Demiryolu Hattının Modernizasyonu Projesi’nden fotoğraflar yer alacak.

Üç gün boyunca açık kalacak olan sergide, UOP kapsamında yapılan üç büyük yapım projesine ilişkin doğa, insan ve teknoloji odaklı sanatsal fotoğraflar yer alacak.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar