Kocaeli’de ulaşıma zam geldi!

Kocaeli’de ulaşıma zam geldi! :Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) temmuz ayı toplantısından ulaşıma zam kararı çıktı. Bunun yanı sıra tramvay ücretleri de belirlendi


UKOME’nin temmuz ayı toplantısına Büyükşehir Genel Sekreteri İlhan Bayram, Bölge Trafik Şube Müdürü Mehmet Gölükçü, Otobüs ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, S.S 5 No’lu İzmit Şehiriçi Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Lokman Aydemir ve belediye temsilcileri yer aldı. Fakat tramvay ücretlerinin şehir içi otobüs ulaşım ücretlerine göre çok aşağıda kalması sebebiyle alınan karara otobüsçü esnafının karara itiraz edeceği öğrenildi.

20 KURUŞLUK ZAM

UKOME’den çıkan karara göre şehir içi otobüs ücretlerinde tam 2 lira 30 kuruştan 2 lira 50 kuruşa çıktı. İndirimli ücret 1 lira 75 kuruştan 2 liraya çıktı. Öğrenci 1 lira 50 kuruş olarak kaldı. Tek biniş ise 2 lira 80 kuruştan 3 lira 50 kuruşa çıktı. Zam sadece kent merkezinde değil tüm ilçelerde ulaşım ücretlerine geldi. İzmit’te gerçekleşen zam yüzde 10 oranında olurken, ilçelerdeki zamlar ise yüzde 6-7 aralığında gerçekleşti. Kaynak: Kocaeli’de ulaşıma zam!

TRAMVAYDA BEKLENEN FİYAT

UKOME toplantısında tramvay ücretleri de belli oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu daha önce tramvay ücretini ilk etapta 1 lira 50 kuruş yapmak istediklerini açıklamıştı. Toplantıda da bu açıklama doğrultusunda karar alındı. Tramvay için tam ücretler 1 lira 50 kuruş, öğrenci ücreti ise 1 lira olarak belirlendi.

DENİZ OTOBÜSÜ

Deniz otobüsü ücretine de zam geldi. 2 lira 75 kuruş olan deniz otobüsü ücreti, 3 liraya çıktı. Zamların ne zaman yürürlüğe gireceği henüz kesinleşmese de 1 Ağustos’ta yürürlüğe gireceği tahmin ediliyor. Kaynak: Kocaeli’de ulaşıma zam!


İlk yorum yapan olun

Yorumlar