Saat Kulesi-Seyrangahtepe Teleferik Projesi’nin Temeli Atıldı

Kastamonu Belediyesi tarafından planlanan Saat Kulesinden, Seyrangahtepe’ye Teleferik Projesi’nin temel atma töreni Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile gerçekleştirildi.


İlimiz Saat Kulesi’nde düzenlenen temel atma törenine, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir, kurum amirleri, sivil toplum temsilcileri ve halk katıldı.

Saat Kulesi ile Seyrangah Tepesini birbirine bağlayacak olan Teleferik Projesi ile ilgili konuşan Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, “Bugün burada temeli atılan ve Kastamonu turizmi açısından çok önemli olan bu tesis, hem şehir içinde ulaşım ağı hizmeti, hem de görsel amaçlı hizmet verecek . Özellikle dışarıdan gelen üniversite öğrencilerimiz, ziyaretçilerimiz ve yine burada yaşayan vatandaşlarımızın boş zamanlarında sosyal yaşantılarına katkı sunacak bu tesis Kastamonu’da yapılan diğer bütün yatırımlar ile gelişmeye yönelik çalışmaların önemli bir parçası.” şeklinde konuştu.

Programda AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir ile Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ta konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve beraberindeki heyet tarafından teleferiğin temeli atıldı.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (KUZKA) finansal açıdan desteklediği proje 1033 metre uzunluğundaki hat, 6 kişilik Sabit Kleminli Grup Gondol teleferik ile günlük 3 bin kişi taşıma kapasitesine sahip olacak. Teleferik hattının iki ucuna inşa edilecek binalar Kastamonu mimarisine uygun çizgiler taşıyacak.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar