TÜLOMSAŞ 30 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

TÜLOMSAŞ 30 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak :TÜLOMSAŞ Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesinden yayımlanan ilanda Milli Tren Projesinde istihdam edilmek üzere 30 sözleşmeli personel alımı yapılacağı öğrenildi.

Türkiye Lokomotif Ve Motor Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı yapacak. Devlet Personel Başkanlığınca yayınlanan ilana göre 399 sayılı KHK’ya tabi sözleşmeli statüde 30 kamu personeli alınacak. Bu kapsamda 20 makine mühendisi, 10 elektrik elektronik mühendisi istihdam edilecek. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde yer alıyor.

TÜLOMSAŞ 20 makine mühendisi alımı için adayların yükseköğretim kurumlarının makine mühendisliği, 10 elektrik elektronik mühendisi alımında ise üniversitelerin elektrik elektronik mühendisliği bölümlerinden lisans mezunu olmak şartı aranıyor. Ayrıca 399 sayılı KHK’nin 7. maddesinde belirtilen şartları sağlamak gerekiyor.

KPSS ve YDS şartı da adaylarda aranan şartlar arasında yer alıyor. Buna göre adayların 2016 yılı KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Adaylarda ayrıca son 5 yıl içinde YDS’den en az C seviyesinde puan almış olmak şartı aranacak.

Başvuruların ardından adaylar 2016 KPSS P3 puan türünde aldıkları puanlara göre sıralamaya alınacaklar. Atama yapılacak pozisyon adedinin 20 katına kadar aday yazılı sınava çağrılacak. 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek yazılı sınavda 70 puan ve üzerinde puan alan adaylar ise sözlü sınava tabii tutulacak.

TÜLOMSAŞ personel alımı iş başvurusunda bulunacak olan adaylar, 10 Temmuz 2017 tarihi ile 23 Temmuz 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular son başvuru günü saat 23:59 a kadar elektronik ortamda http://basvuru.tulomsas.com.tr adresinde yer alan Sınav Başvuru Sistemine T.C. Kimlik Numarası girilmek suretiyle yapılacaktır. Şahsen yapılan başvurular ile posta veya kargo yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. TÜLOMSAŞ memur alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar