Kurumlara 55 Bin 304 Personel Alınacak ! İlanlar Sabırsızlıkla BekleniyorKamu kurum ve kuruluşları kendi bünyelerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacaklarını duyurdu. Ancak ilanlar hala yayımlanmadı, adaylar sabırsız.

Kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri tarafından kamuya istihdam hakkında önemli değerlendirmeler yapıldı, personel alımı yapılacağının sözü verildi, Resmi Gazete’de KHK ile kadro ihdasları yapıldı. Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarına toplamda 55 bin 304 personel alımı yapılması bekleniyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı hakkında detaylara bakıldığında İçişleri Bakanlığı 236 personel alımı, TCDD 1.118 personel alımı, Nüfus Müdürlüklerine 1.600 personel alımı, 10.000 PÖH alımı, 12 bin 350 bekçi alımı ve Sağlık Bakanlığı 30 bin (17 bin taşeron işçi, 13 bin doktor) personel alımı yapılacağı görülüyor. Konuya ilişkin kamupersoneli.net olarak beklenen personel alım ilanlarının detaylarını ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 236 PERSONEL ALIM İLANI BEKLENİYOR

Resmi Gazete’de yayımlanan 694 sayılı KHK kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına kadro ihdasları yapıldı. Yapılan kadro ihdasları kapsamında İçişleri Bakanlığında 236 kadro verildi. Söz konusu ilanın yayımlanması bekleniyor. Beklenen ilanın tüm detayları için TIKLAYIN.

TCDD 1.118 PERSONEL ALIM İLANI BEKLENİYOR

Ulaştırma Denizcilik ve Habercilik Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklamalarında TCDD kapsamında 1.118 personel alımı yapılacağını ve bu alımların bazılarının KPSS’li ve mülakatlı olacağını ifade etti. Bakan Arslan’ın açıklamaları ve beklenen ilanın tüm detayları için TIKLAYIN.

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNE 1600 PERSONEL ALIM İLANI BEKLENİYOR

TBMM’de kabul edilen kararname ile Nüfus Müdürlüklerine 1.600 kadro verildi. Bu kapsamda Nüfus Müdürlüklerinin 1.600 personel alımı yapması bekleniyor. Beklenen ilanın detayları için TIKLAYIN.

10.000 PÖH ALIMI BEKLENİYOR

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem yaptığı açıklamalarında kadınlara da kontenjan verildiği 10 bin PÖH alımının yakın zamanda yapılacağını ifade etti. Arzu Erdem’in konu ile ilgili olarak açıklamaları için TIKLAYIN.

12 BİN 500 BEKÇİ ALIM İLANLARI BEKLENİYOR

Resmi Gazete’de yayımlanan 694 sayılı KHK kapsamında ek olarak 7 bin 500 bekçi kadrosu ihdas edildi. Bekçi alımları yayımlanmaya başladı ve öncelik olarak İstanbul için 2 bin bekçi alımı yapılacak. Ayrıca Trabzon ve Gaziantep’de de bekçi alımı yapılıyor. Beklenen ilanların detayları için TIKLAYIN.

SAĞLIK BAKANLIĞI 30 BİN PERSONEL ALIM İLANLARI BEKLENİYOR

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptığı açıklamalarında 46 bin 500 personel alımı yapılacağını ifade etmişti. İlk etapta 4 bin sağlık personeli ve 12 bin 500 sağlıkçı daha alındı. Bunun yanı sıra 30 bin personel alımı daha kaldı. Bu alımların 17 bini şirket personeli 13 bini ise doktor olacak. Beklenen ilanların detayları için TIKLAYIN.

Sizlerde beklenen personel alımları hakkında görüş ve taleplerinizi belirtmek isterseniz sayfanın alt kısmından yorum yapabilirsiniz.

Kaynak : www.kamupersoneli.net