TCDD ve Karayolları 1340 Personel Alımı Mülakatsız YapılmalıdırKGM ve TCDD personel alımı için bekleniyor. Karayollarına 640 personel alımı ve TCDD 700 personel alımının mülakatsız yapılması talep ediliyor. Karayolları ve Demiryolları memur alımları ne zaman yapılacak?

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) personel alımı için bekleyiş sürüyor. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın açıklamasının ardından başlayan bekleyişte adayların da bazı talepleri bulunuyor. İlanlar yayınlanmadan önce belirtilen talepler arasında Karayolları ve TCDD personel alımının mülakatsız yapılması da yer alıyor.

Ulaştırma Bakanı Arslan duyurmuştu
Bundan yaklaşık 2 ay önce, 2017 yılının Ağustos ayında Bakan Ahmet Arslan personel alımı müjdesini vermişti. Bu açıklamasında PTT 2500 personel alımı için tarih veren Bakan Arslan ayrıca Karayolları Genel Müdürlüğüne 640, TCDD’ye 700 kamu personeli alınacağını ifade etmişti. Bakanlığın en yetkili ağzından yapılan bu açıklama adayları sevindirmişti.

İlanlar hala bekleniyor.
TCDD ve Karayollarına yapılacak toplam 1340 personel alımı için ilanlar hala bekleniyor. Bakan’ın açıklamasının üzerinden geçen 2 aya rağmen henüz ilanlar yayınlanmadı. 2017 yılı bitmeden ilanların yayınlanacağı düşünülürken adayların sabırsız bekleyişi de devam ediyor.

Personel alımları mülakatsız yapılmalıdır.
Adaylar TCDD ve Karayolları personel alımlarına KPSS puanlarının geçerli olmasını, bunun dışında bir yazılı ya da sözlü sınav yapılmamasını talep ediyor. İdare mahkemeleri ve Danıştay’ın üst üste sözlü sınavla alımları iptal ettiği, PTT alımlarının da durdurulduğu bu süreçte alımların merkezi atama yoluyla, KPSS puanı esas alınarak yapılması gerekiyor.

2017 yılının ilk KGM 640 personel alımı, KPSS 2017/3 tercihleri ile yapılmıştı. ÖSYM tarafından alınan tercihlerle yapılan merkezi yerleştirmenin ikinci alımda da aynı şekilde yapılması bekleniyor. TCDD’nin de benzer bir yöntemle, adayları mağdur etmeden ve alıma torpil şüphesi düşürmeden ilanları yayınlaması talep ediliyor.

Kaynak : www.mymemur.com.tr