Karadenizlinin Samsun-Sarp Hayali Sürüyor

AK Parti il kongreleri için Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Samsun il kongresinde Samsunlulara Samsun-Ankara Hızlı Tren Projesinden bahsetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu ve Giresun’da demiryolu ile ilgili hiçbir şey söylemezken dün de Trabzon’da Trabzonlulara Erzincan-Trabzon Demiryolu Hattı sözü verdi.


Samsun hızlı trensiz olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun’da halka yaptığı konuşmada, “Samsun gibi bir şehir, ‘hızlı trensiz olmaz’ dedik ve Kırıkkale-Çorum-Amasya-Samsun hattının proje ve sondaj çalışmalarına başladık. Ayrıca Samsun-Sivas arasındaki mevcut demiryolunu 1,2 milyar liralık yatırımla baştan sona yeniliyoruz.” diye konuştu.

Trabzon’un cazibesi artacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon ilk kongresi öncesi yaptığı konuşmada ise yine raylı sistemden bahsederek, “Erzincan-Trabzon arasında yapılacak demiryolu da Trabzon’un cazibesini artıracak projelerden biri. İnşa edilen yat limanıyla bölgenin turizm potansiyeline yeni bir pencere açıldı.” şeklinde konuştu.

Karadenizlinin Samsun-Sarp Hayali Sürüyor

Karadeniz STK’larının Cumhurbaşkanına Ordu Olay aracılığı ile seslenişi maalesef göz ardı edildi. Ancak Samsun-Sarp Hızlı Tren Hattı ile ilgili çalışmalara bir umut olarak iktidar cephesinden olumlu cevap bekleniyor.

Kaynak : www.orduolay.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar