GAZİRAY’ın Temeli Yarın AtılıyorGaziantep’e metro konforunda banliyö hizmeti verecek GAZİRAY’ın temeli Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı
Ahmet Arslan tarafından atılıyor…

Gaziantep’te Başpınar-Oduncular arasında metro konforunda modern banliyö hizmeti verecek GAZİRAY’ın temeli, 21 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 12.00’de UDH Bakanı Ahmet ARSLAN tarafından Gaziantep Gar Meydanında düzenlenen törenle atılacak.

Yüksek hızlı tren, konvansiyonel tren ve banliyö işletmeciliği için yeterli trafik kapasitesi oluşturmayı amaçlayan Proje ile Başpınar-Gaziantep-Oduncular arasında sinyalli ve elektrikli yeni demiryolu inşa ediliyor.

Merkezi ve Yerel Yönetim İşbirliğine Güzel Bir Örnek Daha…
İzmir’deki İzban/Egeray Projesinin şehir içi ulaşıma sağladığı katkıları Güneydoğu Anadolu’nun sanayi ve ticaret başkenti Gaziantep’e de taşımak için TCDD ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasındaki işbirliği ile Gaziray Projesi uygulamaya geçiriliyor.

112 Km’lik Yeni Demiryolu
Gaziray Projesi kapsamında 2 adet banliyö hattı ve 2 adet hızlı tren hattı olmak üzere 25,5 km’lik güzergâh dâhilinde toplamda 112 km yeni demiryolu inşa ediliyor.

Şehir İçi Raylı Sistem İle Entegre
Gaziantep gar sahası şehir içi ulaşımla entegre hale getirilerek transfer merkezi oluyor.

358 Bin Kişiye Konforlu Ulaşım
Başpınar-Oduncular arasındaki seyahat süresini 30 dakikaya düşürecek olan Gaziray, 5 dakikada bir işletilecek trenlerle günlük 358 bin yolcuya hizmet verecek.

Reklamlar