TCDD Demiryolu Hatlarında Otla Mücadele Çalışması YapacakTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları(TCDD), Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Sivas, Diyarbakır, Batman, Siirt, Elazığ, Bitlis, Muş ve Van il sınırları içinde otla mücadele kapsamında demiryolu hat ve istasyonlarda 07-26 mayıs 2018 tarihleri arasında ilaçlama çalışması yapılacağını açıkladı.

İnsan ve hayvan sağlığı açısından tehlike oluşturan ilaçlama nedeniyle, belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından; Demiryolu güzergâhı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren on gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları ve dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur.

İlaçlama Programı:

07-08 Mayıs 2018 Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya il sınırları içerisindeki Narlı-Malatya İstasyonları arası
10-11 Mayıs 2018 Malatya ve Sivas il sınırları içerisindeki Malatya-Çetinkaya İstasyonları arası
13-17 Mayıs 2018 Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Batman, Siirt il sınırları içerisindeki Malatya-Kurtalan İstasyonları arası
18-23 Mayıs 2018 Elazığ, Muş, Bitlis il sınırları içerisindeki Yolçatı-Tatvan İstasyonları arası
24-26 Mayıs 2018 Van il sınırları içerisindeki Van-Kapıköy İstasyonları arası