Aliağa-Bergama-Çandarlı Demiryolunun Temeli Atıldıİzmir-Manisa yolunu birbirine bağlayan Sabuncubeli Tüneli ve yapımı tamamlanan diğer tesislerin temel atma ve açılış töreni Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla 11 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

Törendeki konuşmaların ardından canlı bağlantı ile Aliağa-Bergama-Çandarlı Demiryolunun temeli atıldı.

Aliağa ilçesindeki temel atma töreninde TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Başbakanın video konferans yoluyla verdiği talimatla İzmir Milletvekili Necip Kalkan, TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail H. Murtazaoğlu, yüklenici firma yetkilileri ve diğer yetkililer ile birlikte Aliağa-Bergama-Çandarlı Demiryolunun temelini attı.

Apaydın: “Proje ülkemizin önemli ihracat kapısı olacak”

Temel atma töreninde canlı yayınla Başbakan Binali Yıldırım ile konuşan TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, ” Talimatlarınız ve yüksek müsaadelerinizle temelini atacağımız 57 km güzergâh uzunluğundaki proje, Ülkemizin önemli ihracat kapısı olacak Çandarlı Limanı’nı demiryoluyla buluşturacak, aynı zamanda Bergama’ya kadar hizmet verecek İZBAN banliyö hattının uzunluğunu 136 km’den 186 km’ye çıkaracaktır. Projenin İzmir’imize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum.” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.