Diyarbakır’da YKS’ye Girecek Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 30 Haziran Cumartesi ve 1 Temmuz Pazar günü yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) katılacak aday ile görevlilere ücretsiz toplu taşıma hizmeti verecek.


Bu hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrenciler ve görevliler Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacak. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “30 Haziran Cumartesi ve 1 Temmuz Pazar günü yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) katılacak öğrencilerin sınav noktalarına ulaşımlarında kolaylık sağlamak amacıyla sabah saat 08.00 ile akşam saat 17.00 saatleri arasında Büyükşehir Belediyesi otobüsleri tarafından ücretsiz ulaşım hizmeti verilecektir. Uygulamadan sınav giriş belgelerini ibraz eden öğrenciler ve görevliler faydalanacaktır” denildi.

Gürültü uyarısı

Açıklamada ayrıca öğrencilerin sınava girecekleri okul çevrelerinde sınav süresince öğrencilerin konsantrasyonlarını bozacak şekilde gürültüye mahal verilmemesi, inşaatlarda gürültüye sebep olacak çalışmaların yapılmaması ve yollarda klakson çalınmaması konusunda da uyarıda bulunuldu.

Başkan Atilla öğrencilere başarı diledi

Bu hafta sonu yapılacak YKS’ye katılacak adaylar için ulaşım ve gürültü konularında gerekli tedbirlerin alınacağını belirten Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, “Sınava katılacak öğrencilerimiz belediyeye ait toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacak. Sınava girecek olan tüm öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını almaları temennisiyle, başarılar dilerim” dedi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar