Konvansiyonel Hatta Yapımı Devam Eden Elektrifikasyon ve Sinyalizasyon Yapımı Projeleri

konvansiyonel hatta yapimi devam eden elektrifikasyon ve sinyalizasyon yapimi projeleri
konvansiyonel hatta yapimi devam eden elektrifikasyon ve sinyalizasyon yapimi projeleri

Konvansiyonel Hatta Yapımı Devam Eden Elektrifikasyon ve Sinyalizasyon Yapımı Projeleri Yapılan ve halen inşası devam eden Sinyalizasyon ve Elektrifikasyon projelerindeki gelişmeler ise şöyledir;


●● Boğazköprü-Ulukışla-Yenice, Mersin-Yenice, Adana-Toprakkale Elektrifikasyon ve Sinyalizasyon Projesi; bu koridorda yük trafiğinin yoğun olması nedeniyle yapımına başlanılan sinyalizasyon çalışmalarında %99 fiziki ilerleme sağlanmıştır. Mersin-Adana (134 km) kesimi hariç proje kapsamındaki diğer bölgelerde (447 km) sinyalli işletmeciliğe geçilmiştir. Ayrıca bu kesimde elektrifikasyon yapımı da devam etmekte olup, %96 fiziki ilerleme sağlanmıştır. Adana-Yenice ve Niğde-Boğazköprü kesimleri işletmeye açılmıştır.

●● Irmak-Karabük-Zonguldak Elektrifikasyon ve Sinyalizasyon Projesi; Karabük-Zonguldak arası rehabilitasyon ve sinyalizasyon çalışmaları tamamlanarak işletmeye açılmıştır. Hattın elektrifikasyon proje çalışmaları tamamlanma aşamasındadır.

●● Eskişehir-Kütahya-Balıkesir Sinyalizasyon ve Elektrifikasyon Projesi; Sinyalizasyon ve elektrifikasyon yapım çalışmaları devam etmektedir. Sinyalizasyonda %77 fiziki ilerleme sağlanmış olup 2018 yılı içerisinde yapımı tamamlanan Eskişehir- Kütahya (Alayurt) devreye alınmıştır. Elektrifikasyonda %93 fiziki ilerleme sağlanmış olup, Eskişehir-Kütahya- Tavşanlı/Tunçbilek hat kesimi işletmeye açılmıştır.

●● Bandırma-Balıkesir-Manisa Elektrifikasyon ve Sinyalizasyon Projesi; Sinyalizasyonda %76 fiziki ilerleme sağlanmıştır. Elektrifikasyonu ise tamamlanmış olup işletmeye alınmıştır.

●● Kayaş-Irmak-Kırıkkale-Çetinkaya Elektrifikasyon Projesi; Elektrifikasyon yapımında %80 fiziki ilerleme sağlanmıştır. Şefaatli-Boğazköprü (122km), Boğazköprü-Karaözü ve Kayseri Kuzey geçişi (120 km), Karaözü-Hanlı (75 km) kesimleri devreye alınmıştır.

●● Tekirdağ-Muratlı Sinyalizasyon ve Elektrifikasyon Projesi; Projenin sinyalizasyon kısmında test ve devreye alma çalışmaları tamamlanarak işletmeye alınmıştır.

●● Konya-Karaman-Ulukışla Elektrifikasyon ve Sinyalizasyon Projesi; Konya Karaman arasında elektrifikasyon yapımı tamamlanmış olup Karaman-Ulukışla arasında projelendirme çalışmaları devam etmektedir. Konya-Karaman arasında sinyalizasyonda %20 fiziki ilerleme sağlanmıştır.

●● Manisa-Uşak-Afyonkarahisar Elektrifikasyon ve Sinyalizasyon Projesi; Elektrifikasyon yapımı proje çalışmaları devam et-mektedir. Sinyalizasyon yapımı için proje çalışmaları tamamlanmış olup ihale hazırlıkları devam etmektedir.

●● Samsun-Sivas (Kalın) Rehabilitasyon ve Sinyalizasyon projesi; Modernizasyon Projesi kapsamında hattın iyileştirilmesi ile sinyalizasyon ve telekomünikasyon tesislerinin kurulumu sağlanacaktır. Altyapı ve Üstyapı kabul işlemleri başlamıştır. 2018 yılı sonuna kadar sinyalli işletmeye alınması planlanmaktadır.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar