Uysal: “ YHT ve Metro Hattı Projeleriyle Sancaktepe Daha Da Gelişecek”Mevlüt Uysal, yeni yapılacak yüksek hızlı tren ve metro hattı projeleriyle Sancaktepe’nin daha da gelişeceğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Sancaktepeliler’le biraraya geldi. Sancaktepe’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak bir hasta ziyareti ile başlayan Uysal daha sonra sokak ve caddelerde vatandaşlarla sohbet edip, şikayet ve isteklerini dinledi. Ardından bir fabrikayı ziyaret edip işçilerle görüşen Uysal, Necmettin Erbakan Külliyesi’nde ise iş insanları ile buluştu.

SANCAKTEPE ULAŞIMDA ÇAĞ ATLAYACAK
Sancaktepe’de vatandaşlara hitap eden Uysal, ilçeye yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi. Özellikle ulaşımda önemli hizmetlerin yapılacağını söyleyen Uysal, “Sancaktepe yeni yatırım projeleriyle daha da gelişecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne (YSS) giden bağlantı yollarının buradan geçmesiyle bölge trafiği büyük ölçüde rahatladı. Ayrıca YSS Köprüsü’ne giden metro ve Yüksek Hızlı Tren hattının Sancaktepe’den geçecek olması, Üsküdar-Ümraniye hattının Sancaktepe’ye kadar uzatılmasıyla burası ulaşımda çağ atlayacak. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Millet Bahçeleri’nin biri de Sancaktepe’ye yapılacak. Sancaktepe Belediyesi ve ilgili kurumlarla birlikte proje tamamlandıktan sonra detaylarını paylaşacağız” dedi.

ARTIK DÜNYA ÇAPINDA PROJELER YAPIYORUZ
Türkiye’nin kalkınmaya devam ettiğini belirten Uysal, “Yıllardır bizleri “Türk milleti tembeldir, çalışmaz” diyerek kandırdılar. Kafamızı kaldırıp şöyle bir dünyaya baktığımızda Türkler, hiç kuşkusuz en çalışkan milletler arasında yer alıyor. Bu sayede artık Türkiye dünya çapında projelere imza atabilecek ülke konumuna geldi. Örneğin 3. Havalimanı projesi ile dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. Daha birçok projeyle Türkiye’yi şaha kaldıran yatırımlara öncülük ediyoruz dedi.