Demiryolu Elektrifikasyon Projesi TÜBİTAK Tarafından Kabul EdildiBitlis Eren Üniversitesi akademisyeninin “Demiryolu Elektrifikasyon Sistemleri İçin Dinamik Test ve Ölçüm Sisteminin Gerçekleştirilmesi” projesi TÜBİTAK tarafından kabul edildi

Proje fikri, yazımı ve uygulaması Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhsin Tunay Gençoğlu ve Üniversitemiz Teknik Bilimler MYO Öğretim Görevlisi Şakir Parlakyıldız tarafından yapılan ve proje yürütücülüğünü Dr. Mehmet Sait Cengiz’in yaptığı “Demiryolu Elektrifikasyon Sistemleri İçin Dinamik Test ve Ölçüm Sisteminin Gerçekleştirilmesi” adlı proje, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) tarafından desteklenmeye uygun görüldü.

Yapılacak olan projenin amacının, raylı sistem araçlarındaki pantograf-kataner cihazlarının etkileşimli testlerini yapmak ve test sonucunda katener hattındaki arızalı bölgenin tespitini dinamik olarak bulmak olduğu belirtildi. Özgün bir çalışma olan bu projenin gerçekleştirilmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları’ndan (TCDD) pantograf temini için izin alınmış olduğu, bu proje kapsamında proje çıktılarının ilgili paydaşlar ile paylaşılması için bir çalıştay düzenlenmesinin planlandığı ifade edildi.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.