Dilovası Batı Kavşağı’nın Yüzde 50’si Tamam

dilovasi bati kavsaginin yuzde ellisi tamam
dilovasi bati kavsaginin yuzde ellisi tamam

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası İlçesinin muhtarlarıyla bir araya geldi. İlçe merkezi ve köylerine yapılan hizmetler için Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür eden muhtarlar, vatandaşlardan ve tespit ettikleri yeni ihtiyaçları da dile getirdiler. Görüşmede ulaşım projelerinden bahseden Gebze OSB -Darıca Sahil Hattı’nda uygulanacak proje hariç kent genelinde ihalesi yapılan ve başlayan 55 projenin toplamı 560 Milyon değerinde olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Dilovası Batı kavşağımızın yapımı da bu kapsamda devam etmektedir. Proje fiziki gerçekleşme oranı olarak yüzde elli seviyesini geçmiştir. Yaklaşık 16 Milyonluk bu yatırım Dilovası ilçemizin giriş ve çıkışlarına büyük katkı sağlayacaktır” dedi.


“BÜTÜN HİZMETLERİMİZDE MUHTARLARIMIZIN DA İMZASI VAR”
“Mahallelerimizin, köylerimizin fedakâr ve cefakâr kamu görevlileri olan değerli Muhtarlarımız ile her fırsatta bir araya geldiğini“ dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaelimiz, Türkiye’miz hepimizin göz bebeği. Şehrimizi ve ülkemizi koruyup kollamak, geleceğe güvenle yürümesini sağlamak vazifemiz. Bu vazifede bizlere ve muhtarlarımıza düşen önemli görevler var. Çok şükür 2004 yılından itibaren muhtarlarımızla çok faydalı projelere imza attık” şeklinde konuştu. Muhtarlıklar, demokrasinin en küçük hücresidir hatırlatması da yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Her mahallenin kendine has bir dokusu vardır. Bütün hizmetlerimizde muhtarlarımızın da imzası var. Birebir görüştüğümüz, muhtarlar aracılığıyla görüştüğümüz mahalle sakinlerinin işlerimizde imzası var” ifadelerini sarf etti.

“SİZE KULAK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Kocaeli genelinde yaptığımız işlerde muhtarlardan aldığımız talepler ve yönlendirmelerin büyük önem kazandığını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Hizmetlerimizi sizlerin talepleri ve yönlendirmeleri belirliyor. Altyapıda, sosyal hizmetlerde, çevre yatırımlarında, fen işlerinde bütün işlerimizde sizinle birlikte çalışıyoruz. En ücra sokaklarımızın alt yapısını yenilediysek, çamurdan, tozdan, topraktan kurtarıp asfalta kavuşturduysak; bu muhtarlarımız sayesindedir. Size kulak vermeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar