Kaynakçılar TÜDEMSAŞ’ta Sertifikalandırılacak

TÜDEMSAŞ ve Gedik Eğitim Vakfı (GEV) tarafından yenilenen protokolle, TÜDEMSAŞ Kaynak Eğitimi ve Teknolojileri Merkezi Uluslararası kalitede kaynakçı yetiştirmeye devam edecek.


TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen imza törenine TÜDEMSAŞ Genel Müdür vekili Mehmet Başoğlu,Gedik Holding Ceo’su Dr. Mustafa Koçak, Gedik Test Merkezi Genel Müdürü Fırat Yumuşak, TÜDEMSAŞ Kaynak Eğitimi ve Teknolojileri Merkezi Yöneticisi Fikri Demir ve Belgelendirme Yöneticisi Özer Binay katıldı.

TÜDEMSAŞ ve GEV tarafından imzalanan protokolle, TÜDEMSAŞ’ta TS EN 15085 uygulamaları çerçevesinde TS EN ISO 9606 ’ya göre eğitimler verilerek kaynakçıların sertifikalandırılması sağlanacak. Mesleki Yeterlilik Kurumunca, kaynaklı İmalat sektöründe çalışan kaynakçıların alınması zorunlu hale getirilen eğitimler ve Mesleki – Teknik Anadolu Liselerinde öğrenimini sürdüren öğrencilerin kaynak eğitimleri TÜDEMSAŞ Kaynak Eğitimi ve Teknolojileri Merkezinde verilebilecek. Eğitimini tamamlayan kursiyerlerin sınavları ise Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Türk Akreditasyon Kurumu ile akreditasyonlu olan Gedik Eğitim Vakfı yetkilileri tarafından yapılacak. Başarılı olan kursiyerlere sertifikaları da yine GEV tarafından verilecek.

2014 yılından bu yana kaynak eğitimi veren ve sektöre yüzlerce sertifikalı kaynakçı yetiştiren TÜDEMSAŞ Kaynak Eğitimi ve Teknolojileri Merkezi, GEV’le imzalanan bu protokolle 2021 yılına kadar kaynakçıları sertifikalandırmaya devam edecek.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar