Yapı Merkezi, Türkiye – Afrika II. Ekonomi ve İş Forumu’na Katıldı

Yapı Merkezi, 10 Ekim tarihinde, açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleşen, Türkiye – Afrika II. Ekonomi ve İş Forumu’na sponsor olarak katıldı.

Forumun, “Türkiye ve Afrika arasında inşaat, altyapı ve enerji alanlarında işbirliği” adlı oturumuna Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Emre Aykar konuşmacı olarak konuk oldu. Emre Aykar konuşmasında Yapı Merkezi’nin Afrika’da gerçekleştirdiği ve gerçekleşmeye devam eden projelerini anlatırken, Afrika ülkelerinde başarılı projeler gerçekleştirmek için dikkat edilmesi gereken noktalara da değindi.

Forum kapsamında kurulan standa Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ziyaret ederek Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu ile Afrika’da devam eden projelerle ilgili görüştü.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.