Eskişehir’de Otobüs Şoförlerine Farkındalık Eğitimieskisehirde otobus soforlerine farkindalik egitimi
eskisehirde otobus soforlerine farkindalik egitimi

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla örnek olan Büyükşehir Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele Günü sebebiyle özel halk otobüsü şoförlerine toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına yönelik şiddet konusunda eğitim verdi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı kapsamında Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı personeli tarafından kent genelinde hizmet veren özel halk otobüsü şoförlerine eğitim verildi. Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda gerçekleşen yaklaşık 300 şoförün katıldığı eğitimde toplumsal cinsiyet eşitliği, biyolojik cinsiyet, toplumsal cinsiyet, cinsiyete dayalı iş bölümü ve rakamlarla dünyada ve ülkemizde cinsiyet eşitsizliği konularında şoförler bilgilendirildi.

Eğitime ilgi gösteren şoförlere teşekkür eden Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın Kaynak, “Bu eğitim ile şoförlerimizin kadın vatandaşlarımızın hakları ve farklı gereksinimleri ile ilgili farkındalık ve hassasiyetlerinin arttırılması amaçlıyoruz. 2016 yılında ülke genelinde meydana gelen taciz ve tecavüz olaylarına karşı Türkiye’de bir ilke daha imza atarak hayata geçirdiğimiz proje ile otobüslerimizi kullanan tüm kadınlarımız 22.00 ile 24.00 arasında durak beklemeksizin istedikleri yerde otobüsten inebiliyorlar. Bu yönde kadınlarımızdan çok olumlu tepkiler alıyoruz. Bu uygulamaya göstermiş olduğunuz hassasiyet sebebiyle siz şoförlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.