Frankfurt Tramvayında Çiğ Köfteli, Türkülü Gezifrankfurt tramvayinda cig kofteli turkulu gezi
frankfurt tramvayinda cig kofteli turkulu gezi

Frankfurt Gaziantepliler Kültür Derneği tarafından organize edilen ‘Tramvayda Çiğ Köfte Partisi’ etkinliğine Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı ve çok sayıda Türk vatandaşı katıldı.

Frankfurt Gaziantepliler Kültür Derneği tarafından organize edilen ‘Tramvayda Çiğ Köfte Partisi’ etkinliğine Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı ve çok sayıda Türk vatandaşı katıldı. Tramvayın istikamet tabelasına ‘Gaziantep’, numarasına da Antep’in plaka numarası ’27’ yazıldı. Yerel sanatçıların seslendirdikleri Gaziantep türküleriyle davetliler hem Frankfurt’u gezdi hem de doyasıya eğlendi. Üç vagondan oluşan tramvayın arka kısmında çiğ köfte yoğrularak etkinliğe katılanlara servis edildi. Başkonsolos Karartı, “Tramvayda çiğ köfte etkinliği yapmak ancak Türklerin aklına gelebilirdi. Bunu da yaptık. Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum” dedi.

Frankfurt Gaziantepliler Derneği Başkanı Ökkeş Toy ise, “Tramvay kiralayarak iki saat boyunca misafirlerimizle birlikte çiğ köfte partisi düzenledik. Öğretmen arkadaşlarımız Antep türküleri icra etti. Çiğ köfte yoğurarak misafirlerimize ikram ettik. Ardından Gaziantep’in leziz baklavasını tattırdık. Katılımcılar yaptığımız etkinlikten son derece memnun kaldı. Hedefimiz kültürümüzü yaşatmak ve dayanışmamızı arttırmaktır” dedi.

Kaynak : HÜRRİYET

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.