UCLG Mobilite Şanlıurfa Ulaşım Zirvesi Sona Erdiuclg mobilite sanliurfa ulasim zirvesi sona erdi
uclg mobilite sanliurfa ulasim zirvesi sona erdi

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (Uclg-Mewa) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile UCLG-Mewa Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi düzenlenen 1. Ve 2. Gün oturumlarının ardından sona erdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde farklı ülkelerden 400 Ulaşım uzmanı ve ulaşım bürokratının katılım ile başlayan UCLG-Mewa Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi 2.gün oturumlarının ardından tamamlandı.

Mısır Ulusal Ulaşım Enstitüsü Dekanı ve Dubai Toplu Taşıma Uzmanı olan Prof. Dr. Khaled Abbas’ın moderatörlüğünde başlayan zirvenin 2.günü oturumlarında Akıllı Ulaşım programı, Ulaşım Finansman, Yönetim ve İşletme konuları, Çevre Dostu Ulaşım, Orta Doğu Bölgesi Şehirlerinde Ulaşım konularında oturumlar düzenlenerek toplu taşımayı yaygınlaştırma sorusuna cevap arandı.

‘Orta Doğu Bölgesi Şehirlerinde Ulaşım Konusundaki İyi Uygulamalar’ ın görüşüldü zirvenin kapanış konuşmasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini temsilen Ulaşım Dairesi Başkanı Can Hallaç sunumlarını gerçekleştirdi.

Ulaşımda emsal niteliğinde uygulamaları ile birçok ödüle layık görülen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım konusundaki yenilikçi çalışmalarını ve yol haritasını anlatan Hallaç, Şanlıurfa’nın Ulaşım Master Planı hakkında bilgi verdi.

Zirvenin son günü olan 22 Kasım’da ise, Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesine katılan uluslararası misafirler teknik gezi kapsamında Şanlıurfa’nın tarihi yerlerini göreceklerdir. Yine aynı gün Şanlıurfa yerelindeki STK’lar, ilgili ve sorumlu kurum ve kuruluşlarımızdan uzmanların katılacağı “Şanlıurfa’nın Ulaşım Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” gerçekleştirilecektir. Bu çalıştay ile Şanlıurfa ulaşımını birçok boyutu ile masaya yatırılacak, sorun ve çözümleri detaylı istişareler gerçekleştirilecektir.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.