Yapı Merkezi, Tanzanya’da TRC Personel Eğitimlerine Başladıyapi merkezi tanzanyada trc personel egitimlerine basladi
yapi merkezi tanzanyada trc personel egitimlerine basladi

Yapı Merkezi’nin TRC personellerinin eğitimi için, TCDD ile yapmış olduğu anlaşma gereği yapılacak eğitimlerin ilki olan A Paketi – Genel Demir Yolları eğitimi, 26 Kasım 2018 tarihinde Tanzanya Ulaştırma Bakanı Isack A. Kamwelwe’nin katılımı ile İlala kamp sahasında gerçekleştirildi. Törende Ulaştırma Bakanına, TRC Yönetim Kurulu Başkanı John Kondoro, TRC Genel Direktörü Masanja K. Kadogosa, TRC Teknik Hizmetler Müdürü Felix Nlalio, TRC DSM Proje Müdürü Machibya Masanja ve Korail Proje Müdürü Jong-Hoon Cho eşlik etti.

İlala şantiyesi yemekhane salonunda yapılan törende Tanzanya Ulaştırma Bakanı Isack A. Kamwelwe, TRC Yönetim Kurulu Başkanı John Kondoro ve TRC Genel Direktörü Masanja K. Kadogosa birer konuşma gerçekleştirdi.

Yapılan konuşmalar sonrasında, Yapı Merkezi’nin İlala şantiyesinde kurulan dersliğin kurdelesi Tanzanya Ulaştırma Bakanı Isack Kamwelwe ve Yapı Merkezi Doğu Afrika Bölge Müdürü Abdullah Kılıç tarafından kesildi. Açılış sonrası Tanzanya Ulaştırma Bakanı Isack A. Kamwelwe dersliğe geldi. Derslikte bir konuşma gerçekleştiren Abdullah Kılıç TCDD’nin 160 yıllık bir kuruluş olduğunu, Türkiye’de bulunan demiryolu hatlarının işletim, bakım, personel eğitim, yapımı devam eden hatların kontrollüğünün sorumluluğunu üstlenen bir kuruluş olduğunu, TCDD’nin kendi personeli, yurtdışı kuruluşlara ve Yapı Merkezi çalışanlarına demiryolu eğitimi verdiklerini ve son olarak Yapı Merkezi olarak bu eğitim programına verdiği katkıdan dolayı gururlu olduklarını belirtti.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.