Ankara’da Yüksek Hızlı Tren Kazası! 7 Ölü, 43 Yaralı

ankarada yuksek hizli tren kazasi olu ve yaralilar var
ankarada yuksek hizli tren kazasi olu ve yaralilar var

Ankara’da Yüksek Hızlı Tren ile kılavuz lokomotifinin çarpıştığı kazada ilk belirlemelere göre biri makinist olmak üzere 7 kişinin hayatını kaybettiği, 46 kişinin de yaralandığı açıklandı. Tren kazası nasıl oldu? Kaç kişi öldü? Tren kazasının sorumlusu kim? Son dakika gelişmeleri…


Ankara bugüne üzücü bir tren kazası haberi ile uyandı. Ankara-Konya arasında sefer yapan TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından işletilen Yüksek Hızlı Tren ile Ankara’da Marşandiz istasyonunda demiryolu hattını kontrol için görevli olan kılavuz treniyle çarpıştı. Tren kazasında biri makinist olmak üzere toplam 7 kişinin hayatını kaybettiği 46 kişininde yaralandığını açıkladı.

Ankara’da Yüksek Hızlı Tren ile kılavuz treninin karıştığı kazada yaralanan yolculara 112 Acil Servis, itfaiye ve UMKE ekipleri müdahalede ediyor. Kaza sonrası görüşüne başvurduğumuz demiryolu uzmanları görüntülere bakılırsa ölü sayısının artabileceği konusunda görüşlerini ifade etti.

ANKARA VALİSİ VASİP ŞAHİN VE VALİLİKTEN AÇIKLAMA
Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Yüksek Hızlı Tren banliyö treniyle çarpıştı” denildi. Ankara Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada, ” Ankara’da sabah “06.30’da saatlerinde Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Trenin, Marşandiz istasyonuna girişi esnasında raylarda bulunan kılavuz tren ile çarpışması sonucu meydana gelen kaza ile ilgili olarak yürütülen çalışmalarda yapılan son tespitlere göre 1’i makinist 7 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 3’ü ağır olmak üzere 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız ilimizdeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmıştır” denildi.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞINDAN İLK AÇIKLAMA
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Kontrol lokomotifinin Yüksek Hızlı Tren rayında olmaması gerekiyordu” denildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara’da meydana gelen Yüksek Hızlı Tren kazasıyla ilgili soruşturma başlattı.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar