İzmir Metro A.Ş. İşçilerine Tehdit Gibi Teklifİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun İZBAN’daki gibi greve hazırlanan Metro A.Ş. çalışanlarıyla yaptığı görüşmenin ayrıntıları şok etti. İşçilerin teklifi kabul etmemesi üzerine sinirlenerek argo konuşan Kocaoğlu’nun, “Grevin sonucunda siz pişman olduğunuz zaman ben göreceğim” dediği iddia edildi

İzmir ulaşımının can damarı olan İZBAN’da Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde yaşanan anlaşmazlıklar sonucunda başlayan grev 26. gününe girerken, grev hazırlıklarının yapıldığı İzmir Metro A.Ş’de sürpriz şekilde gerçekleşen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ziyaretinden ilginç detaylar ortaya çıktı. Önceki akşam mtro ve tramvay çalışanları ile Demir Yol İş Sendikası yöneticileriyle yaptığı görüşmede metro ve tramvay işçilerine yönelik yüzde 25’lik zam teklifinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, işçilere oylama yapması için az bir süre tanıdı. Sendika yetkililerin karar vermek için süre istemesine rağmen bunu kabul etmediği öğrenilen Kocaoğlu, ‘Kendi aranızda oylama mı yapıyorsunuz ne yapıyorsunuz bilmiyorum ama ben burada cevabınızı bekliyorum” dediği öğrenildi.

Demir-Yol İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Hüseyin Ervüz’ün de toplantı yapılan salondan çıkmasını isteyen Kocaoğlu, işçilerin teklifi kabul etmeyerek karşı teklif sunması sonrasında sinirlenerek salonu terk ettiği ifade edildi.

‘KAPIDAN ÇIKAR ÇIKMAZ’

Aziz Kocaoğlu’nun sendikaya değil direk kendi çalışanları olan işçilere teklif sunduğunun altını çizen Hüseyin Ervüz, “Arkadaşlara teklifini iletti. Daha sonra arkadaşlar teklifi değerlendirdikten sonra yüzde 25’lik zam teklifini kabul etmediklerini söylediler.

Karşı teklif olarak 700 lira seyyanen, 112 gün ikramiye şeklinde kabul edebileceklerini söylediler.
Aziz Kocaoğlu ‘bunun oranı ne’ diye sorduğunda yüzde 30.55’e denk geldiğini ilettim. Bu rakamı duyunca sinirlenerek, bazı argo kelimeler sarf etti” diye konuştu. (Yeniasır)

Haberin devamını kaynağından okumak için tıklayın

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.