Şanlıurfa Hızlı Tren Projesi İle İlgili Önemli Gelişmeurfa yuksek hizli tren projesi ile ilgili onemli gelisme 1
urfa yuksek hizli tren projesi ile ilgili onemli gelisme 1

Şanlıurfa Ak Parti Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Gülender Açanal, Halil Özşavlı ve Ahmet Akay TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ı makamında ziyaret ederek Şanlıurfa Hızlı Tren projesi hakkında bilgi aldı.

Son yılların en gözde ulaşım araçları arasındaki yerini alan ve seferlerinin başladığı kentlerde şehirlerarası ulaşıma nefes aldıran Yüksek Hızlı Tren Gaziantep arasındaki hızlı tren çalışmalarına Şanlıurfa’yı da dahil edilmişti. Şanlıurfalılar tarafından sürekli gündeme getirilen ve mutlak gelmesi lazım denilen Yüksek hızlı Tren projesi için Urfalı vekiller TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ziyaret ettiler.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Açanal, hızlı tren projelerini tamamlamak üzere oldukları müjdesini vererek konuyla alakalı Urfanatik’e şu açıklamalarda bulundu.

“Şanlıurfa’nın Hızlı tren projesi hakkında 2 ay önce TCDD Genel Müdürü ile konuşmuştum. Urfa’nın Hızlı tren projesinin 2019 yılının sonunda hazır olacağını söylemişti. Bende ısrar ettim projenin daha öne alınması için sağ olsun ekip olarak uğraşmışlar hazırlamışlar bugün gittik ziyaret ettik Şanlıurfalı vekillerimizle birlikte bize brifing verdiler Şanlıurfa’nın Hızlı tren projesinin 2019 Eylül ayında hazırlanacak yani demiryollarının geçeceği güzergahta Jeolojik etikler, alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra 2020 yılında İhaleye hazır olacak Bizde vekillerimiz bütçeye koymaya çalışacağız 2020 bütçesine konulsa inşllah o tarihlerde ihalesi yapılır proje başlayacak 2019 yıl sonuna kadar Hızlı tren Gaziantepe yetişiyor, Gaziantep’ten Urfa’ya ,Urfa’dan Mardin’e devam edecek. Şanlıurfa Organize Sanayi bölgesinde bir kargo İstasyonu konulacak sonra Osmanbey Kampüsü daha sonrada Mardin’e doğru Devam edecek hızlı tren projesinde 11 Nisan ve eski adıyla Aligörden’de Viranşehir-Ceylanpınar arasında geçmesi için taleplerinde bulunduk.” Dedi. (İbrahim Çakmak – Urfanatik)

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.