TÜLOMSAŞ Yerli ve Milli Araç Taşıma Vagonu Üretti

tulomsas yerli ve milli arac tasima vagonu uretti
tulomsas yerli ve milli arac tasima vagonu uretti
Abone Ol  


TÜLOMSAŞ yerli ve milli üretimde bir ilke daha imza attı ve yerli ve milli araç taşıma vagonu üretti. TÜLOMSAŞ’ta üretilen Araç Taşıma Vagonu’nun otomobil, hafif ticari araç, minibüs, panelvan ve traktör gibi motorlu araçların ithalat, ihracat ve yurt içi taşımacılığında kullanılmak amacıyla kapalı ve ikiz vagon olarak dizayn edildiği belirtildi.

Kapalı vagon konstrüksiyonu, taşınan araçlar için atmosfer koşullarının yanı sıra dış müdahalelere karşı da koruma sağlıyor. 6 adet otomobil ve 6 adet hafif ticari araç olmak üzere toplamda 12 adet araç alabilen araç taşıma vagonunun, farklı araç yüksekliklerine göre ayarlanabilen elektrik ve manuel kumandalı hareketli platformu bulunuyor. Hareketli platformun aşağı indirilmesi sureti ile de panelvan, minibüs ve traktör taşınması da mümkün hale geliyor.

Karayolunda 200 araç 34 tır ile taşınırken, aynı sayıda aracı bir tren dizisi 17 Araç Taşıma Vagonu ile sevk edilebilmektedir. TSI Sertifikası ile Avrupa demiryolu ağında da taşımacılık yapabilen Araç Taşıma Vagonu bu yönüyle Avrupa ve Dünya pazarı için de rekabetçi bir üründür.

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar