Vali Nayir’den Tüvasaş’a ZiyaretSakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Türkiye Vagon Sanayii A.Ş (TÜVASAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Prof. Dr. İlhan Kocaarslan’a iade-i ziyarette bulundu.

Ziyaretten onur duyduklarını belirterek güzel temennileri için Vali Nayir’e teşekkür eden Genel Müdür Prof. Dr. Kocaarslan, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan fabrikada ülkemizin ve İlimizin gurur kaynağı olacak çalışmalar içerisinde olduklarını ifade etti.

Tesisleri gezerek fabrika çalışanları ile bir süre sohbet eden Vali Nayir, TÜVASAŞ’ta üretilen lokomotif ve vagonlarda da incelemelerde bulunarak mini bir test sürüşü de gerçekleştirdi.

İncelemeler sonrası Genel Müdür Prof. Dr. Kocaarslan ve ilgili yetkililerden bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir’e, TÜVASAŞ’ın çalışmaları ve Milli Tren (EMU) projesi hakkında bir brifing de sunuldu.

Milli ve yerli savunma sanayi ekipmanları ile anılan İlimizin TÜVASAŞ gibi katma değeri yüksek bir sanayi kuruluşuna sahip olmasının da önemli olduğunu belirten Vali Nayir, Genel Müdür Prof. Dr. Kocaarslan ve tüm çalışanlara başarılar diledi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.