İzmit’te Vilayet Mevki Trenler İçin Bermuda Şeytan Üçgeni Oldu

izmitte vilayet mevki trenler icin bermuda seytan ucgeni oldu
izmitte vilayet mevki trenler icin bermuda seytan ucgeni oldu

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile seferine başlayan Halkalı – Gebze banliyö hattında arızaların sonu gelmiyor. Neredeyse her gün bir trenin arıza yaptığı bölgede dün yine aynı görüntüler yaşandı.

Kocaeli ve Sakaryalı vatandaşların uzunca bir süre açılmasını beklediği ve az daha yılan hikayesine dönecek olan Gebze – Halkalı banliyö hattı, uzun inşa süresinin ardından geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile açılmıştı. Gebze ile Halkalı arasını birleştiren hat, vatandaşlar tarafından son zamanlarda sıklıkla tercih ediliyor ve kullanılıyor. Banliyö bilet fiyatının uygun olması ve konforlu ulaşımı sebebiyle özellikle Sakaryalı vatandaşlar tarafından tercih edilen banliyö treni, İzmit’te vilayet mevkiinde geldiğinde hep aynı noktada arızalanıyor.

Geçtiğimiz haftalar yaşanan arızalar yerelm medyada kendisine yer bulmuştu. Yapılan haberler ve ihbarlara rağmen şu an hala bir çözüm bulunabilmiş değil. İster YHT ister banliyö olsun trenler, İzmit-Sakarya hattında seyrederken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mevkii önüne geldikleri zaman arızalanıyor. Söz konusu arızadan nasibini alan trenler kısa bir beklemenin ardından çalışıyor ve yoluna devam ediyor. Daha önce de yaşanan arızalar nedeniyle Gebze – Halkalı banliyö hattında sefer yapılamamıştı ve vatandaşlar uzun süre boyunca vagonların içinde beklemek zorunda kalmıştı.

Kocaeli Denge Haber Merkezine ulaşan ihbar fotoğrafında, yine aynı bölgede yine aynı tren arızasının yaşandığını gördü. Gebze – Halkalı arasında sefer yaptığı öğrenilen banliyö treninin kısa bir beklemenin ardından yoluna devam ettiği öğrenildi. Vatandaşlar trenlerin özellikle o bölgede bozulmasından dolayı merak içerisinde. Yetkililerden bu duraksamalar ile ilgili bilgi talep ediyor. (Kaynak: Koaceli Denge)

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.