Ulaştırma Memur-Sen’den Nezaret Makinistlerine Devir Talebi

ulastirma memur senden nezaret makinistlerine devir talebi
ulastirma memur senden nezaret makinistlerine devir talebi

Ulaştırma Memur-Sen, “6461 Sayılı Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında Kanun” gereği olmasına rağmen TCDD Taşımacılık A.Ş.’ye devredilmeyen Nezaret Makinistleri için TCDD Genel Müdürlüğü’ne, devirlerin yapılması talebinde bulundu.

TCDD Genel Müdürlüğü’ne yazılı müracaatta bulunan Ulaştırma Memur-Sen, Nezaret Makinistlerin mağduriyetini belirterek devir işlemlerinin yapılmasını talep etti.

Ulaştırma Memur-Sen, TCDD Genel Müdürlüğü’ne ilettiği talebinde şu ibarelere yer verdi;

6461 Sayılı Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında Kanunun yürürlüğe girmesiyle, söz konusu kanun uyarınca Araç bakım personeli içerisinde yer alan Makinist ünvanlı personel TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğüne devredilmiş, ancak kanunda aksine bir hüküm bulunmamasına rağmen Nezaret Makinistlerinin TCDD Taşımacılık A.Ş.’ye devri yapılmamıştır.

Makinist (Nezaret Makinisti) unvanlı personelin TCDD Genel Müdürlüğü’nde herhangi bir görevde değerlendirilme imkanı bulunmadığından bu personel atıl durumdadır.

Nezaret Makinistlerinin TCDD Taşımacılık A.Ş.’ye devredilmesi halinde tecrübelerinden yararlanılması mümkün olacak, ayrıca sağlığı düzelen personel de makinist olarak çalıştırılabilecektir.

Bu sebeple, Nezaret Makinisti unvanlı personelin TCDD Taşımacılık A.Ş.’ye devrinin yapılması hususunda gereğini arz ederiz.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.