Yozgat Valisi Çakır YHT Hattında Çalışmaları İnceledi

yozgat valisi cakir yht hattinda calismalari inceledi
yozgat valisi cakir yht hattinda calismalari inceledi

Yozgat Valisi Kadir Çakır, ilçe ziyaretleri kapsamında Sorgun ilçesine giderek bir takım ziyaret ve incelemelerde bulundu.

İlk önce ilçe kaymakamlığını ziyaret eden Vali Çakır, İlçe Kaymakamı Mustafa Altınpınar’dan ilçe ve ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra ilçeden geçen yüksek hızlı tren hattında devam eden ray döşeme çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Çakır, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra köy ziyaretleri gerçekleştiren Vali Kadir Çakır, Sorgun’a bağlı Sarıhacılı köyünde İl Özel İdaresi tarafından köy içerisine yapımı devam eden parke taşı döşeme işini yerinde inceledi. Sorgun Sarıhacılı köyü arasında bulunan Küçükköhne, Şahmuratlı, İdrisli ve Kocaoğlukışlası köylerinde de inceleme yapan Vali Çakır, ilçede faaliyet gösteren ve 330 kişiye istihdam sağlayan Rota Tekstil fabrikasını ziyaret etti.

Tekstil fabrikasında incelemelerde bulunan Vali Çakır, fabrika yetkililerinden bilgi alarak, birçok kişiye istihdam sağladıkları için teşekkür etti.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.