ABD Nevada: Lüks Jipleri Taşıyan Tren Raydan Çıktı

abdde luks pick uplari tasiyan tren raydan cikti
abdde luks pick uplari tasiyan tren raydan cikti

ABD’nin Nevada Eyaleti’nde 10 Temmuz günü sabah saat 9.00 civarında lüks jipleri taşıyan Union Pacific’ait yük treni raydan çıktı. Kazada çok sayıda jip kullanılmaz hale geldi.


Kazada cip ve pick-up’ları taşıyan yük treni raydan çıkarak, araziye doğru savrulduğu, trenin taşımakta olduğu 33 adet sıfır kilometre Jeep Gladyatörleri, Wranglers, Chevrolet Silverados ve GMC Sierras gibi araçların ciddi hasar aldığı görülüyor. Kayalık araziye fırlayan araçlar ağır hasar almış olsada sevindirici olan kazada kimsenin hayatını kaybetmemesi ve ciddi bir yaralanma yaşanmaması.

Kazada bazı araçlar kullanılamaz hale gelirken bazılarının da hiç hasar almadığı görülüyor. Örneğin fotoğraflardaki beyaz renkli bir Jeep Wrangler’ın neredeyse hiç hasar almadığı, fakat bazı Gladiator’lerin aşırı hasar aldıkları görülüyor. Kazadaki toplam zararın maliyeti tam olarak bilinmiyor.

Raydan çıkmanın nasıl gerçekleştiğine ilişkin detaylar henüz mevcut değil, ancak Union Pacific’in kaza nedenini araştırdığı ve bulguları Federal Demiryolu İdaresi’ne devredeceği bildiriliyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar