Yapı Merkezi Morogoro Makutupora Demiryolu Projesi’nde Tünel Çalışmalarına Başladı

morogoro makutupora demiryolu projesinde tunel toreni gerceklesti
morogoro makutupora demiryolu projesinde tunel toreni gerceklesti

Tanzanya, Morogoro – Makutupora Demiryolu Projesi tünel kazı imalatına, 22 Temmuz 2019 tarihinde projenin en uzun tüneli olan T2 tüneli girişinde (L=1.031m) yapılan tören ile başlandı.


Törene Tanzanya Çalışma, Ulaştırma ve İletişim Bakanı Yardımcısı Hon. Eng. Atashasta Justus Nditiye, Morogoro Valisi Dr. Stephen Kebwe, Kilosa Kaymakamı Adam Mboyi, TRC Yönetim Kurulu Üyesi Prof. John Kondoro, TRC Genel Müdürü Masanja K. Kadogosa, Korail Proje Müdürü Jong Hoon Cho, TRC Proje Müdürü Faustin Kataraia, Yapı Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdem Arıoğlu, Proje Müdürü Hüsnü Uysal ve Ülke Müdürü Fuat Kemal Uzun katılım gerçekleştirdi.

Tünelde konuşma yapan Tanzanya Çalışma, Ulaştırma ve İletişim Bakan Yardımcısı Nditiye, tünel törenine katıldığı için büyük mutluluk duyduğunu ve SGR Projesi’nin ülkenin en büyük altyapı projesi olduğunu dile getirmiştir. Ayrıca, bu demiryolu hattının hem Tanzanya hem de bölge ülkeleri için büyük önem taşıdığını belirtti.

Proje kapsamında toplam uzunluğu 2.620m olan 4 adet tünel bulunmaktadır. Uzunlukları sırası ile T1 424 m, T2 1.031 m, T3 318 m ve T4 847 m’dir. T2 tüneli kazı imalatının 2019 yılı sonuna bitirilmesi hedefleniyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar