TCDD’ye 103 Bin Liralık Tazminat Davası

havaist sefer saatleri duraklari ve havaist fiyat tarifeleri
havaist sefer saatleri duraklari ve havaist fiyat tarifeleri

Ankara Konya seferini yapan yüksek hızlı trenin 13 Aralık 2018’de kılavuz trenle çarpışması sonucu meydana gelen 9 kişinin öldüğü, 86 kişinin yaralandığı tren kazasında yaralanan Turan Berk Çetin T.C Devlet Demir Yolları’na (TCDD) 103 bin 262 liralık tazminat davası açtı.


9 kişinin hayatını kaybettiği ve 86 kişinin yaralandığı tren kazasında, uzun süre Ankara’da bulunan Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gördüğünü belirten Çetin, yaralanması nedeniyle devam eden uzun tedavi süreci ve maddi, manevi kayıpları TCDD’ye tazminat davası açtı. Mahkemeye verdiği dilekçede, kazanın meydana geldiği Marşandiz istasyonunda sinyalizasyon olmamasını belirten Turan Berk Çetin’in avukatı, bu durumun ağır bir kusur olduğunu ve kaza sonrası Turan Berk Çetinin uzun süre çalışamadığını belirterek, zararlarının karşılanmasını TCDD yönetiminden talep etti.

Turan Berk Çetin’in avukatı, uğramış olduğu zararlar için 3 bin 262 lirası maddi ve 100 bin lirası manevi olmak üzere 103 bin 262 lira tazminatın davalıdan tahsilini istedi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar